(1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Stav série: 3:0
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 7. McPherson (Pereskokov), 65. Ihnačák (McPherson, Rogoň) – 46. Regenda (Buc)

Vylúčení: 5:4 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel – Kacej, D. Konc ml. (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Saucerman, Deyl, Romančík, Jacko – Klhůfek, Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Parshin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý – Vaculík

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Mudrák, Mihálik, Bokroš – Mráz, Cameranesi, Regenda – Faith, Erkinjuntti, Keränen – Galamboš, Buc, Kukuča – Przygodski, Mašlonka, Galbavý

Tretie štvrťfinálové zápolenie a zároveň prvý zápas v sérii na košickom ľade sa niesol v aktívnom duchu už od úvodných sekúnd. Z úvodu vyťažili viac domáci. Tí sa v úvode siedmej minúty ujali vedenia. Všetko odštartoval dobrou prihrávkou Pereskokov, McPherson už spred bránkoviska nezaváhal. O päť minút neskôr mohlo byť aj 2:0, tentokrát vysúval Saucerman Ihnačáka. Druhý menovaný bol však na Williamsa prikrátky. V ďalšom priebehu úvodnej časti sa hra upokojila a ani jeden z gólmanov vyloženú šancu riešiť nemusel. Williams zneškodnil Saucermana aj Slováka, Košarišťan si poradil s Cameranesim a Erkinjunttim. V závere ešte prišlo jedno zaujímavé zakončenie Chovana, ale neujalo sa ani to. Po úvodných 20 minútach tak Košice viedli 1:0.

Michalovčania chceli tento fakt počas druhej tretiny zmeniť. Prvá šanca na to prišla po necelých deviatich minútach hry, keď si Galamboš počkal na Rossa a puk mu naservíroval ideálnym spôsobom. Ani to však na Košarišťana neplatilo. Strieľali aj Mráz a Regenda – v oboch prípadoch to príliš dôrazné nebolo. Na opačnej strane to skúšal neúspešne Pereskokov. V 35. minúte nevyužil svoj samostatný únik Chovan a zdalo sa, že druhá tretina už veľa zaujímavých momentov neprinesie. Potom však prišlo ešte jedno vylúčenie Regendu, ktoré chcel v gól pretaviť Klhůfek. Z gólu sa ale nepotešil. Naopak, sekundu pred prestávkou šli do štvorice aj Košičania.

Tí hru v početnej nevýhode zvládli a súpera do vážnejšej šance nepustili. A hoci mali Michalovce k dispozícii ešte jednú presilovku, jej priebeh bol prakticky identický. Líšky sa však presadili bezprostredne po Snuggerudovom návrate na ľad, keď skóroval Regenda. Gól prišiel v ideálnom momente, do konca zápasu ostávalo stále množstvo času. Napriek tomu tento fakt ani jeden z celkov vo svoj prospech nevyužil a v Steel aréne sa preto muselo predlžovať.

Predĺženie počas štvrťfinále play-off sa od toho zo základnej časti výrazne odlišuje. Hrá sa 20 minút systémom „rýchla smrť“ – jeden gól zápas automaticky ukončuje. Naopak, ak nik neskóruje, ide sa na nájazdy. Niet sa preto čomu čudovať, že chceli oba celky najmä vychádzať zo zabezpečených defenzív. Pomerne rýchlo však bolo rozhodnuté – v 65. minúte dostal prihrávku do jazdy Ihnačák, ktorý to poslal Williamsovi pomedzi betóny až do siete. Oceliari tak v sérii získali svoj tretí bod a sú na prahu semifinále.