5 : 2
(2:0, 3:0, 0:2)
HK Poprad

HC Košice - HK Poprad 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

Góly a asistencie: 2. Nagy (Hričina, Boltun), 4. Nagy (Boltun, Hričina), 23. Kessel (Klíma, Bača), 29. Kafka (Hovorka, Jenčík), 36. Kafka (Jenčík, Vrábeľ) – 55. Štrauch (Brejčák, Svitana), 60. Bogoslovskij (Lichanec, Šterbák)

Vylúčení: 2:3 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – Výleta, Smrek, 3567 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Čížek, Matejka, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Michalčin, Koch – Kafka, Hovorka (A), Jenčík – Bicek, Pacan, Klíma – Hričina, Boltun, Nagy – Petráš, Vrábeľ, Šoltés

HK Poprad: Corbeil – Brejčák, König, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil, Šterbák, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Rapáč, Heizer, Vandas – Bogoslovskij, Lichanec, Abdul – Bondra, Matej Paločko, Matúš Paločko

Východniarske derby prinieslo tradične vysoké tempo už v úvode samotného stretnutia. Košiciam tak stačilo len 80 sekúnd na to, aby sa ujali vedenia. Skórovať sa pritom podarilo nášmu kapitánovi Nagyovi, ktorý prebral prihrávku Hričinu a zasunul puk za Corbeila. V tretej minúte následne popradský gólman skrotil puk Baču, o minútu neskôr už ale také šťastie nemal. Po druhýkrát v zápase sa totiž presadil Ladislav Nagy. Následné minúty priniesli útočnú nsahu Popradu. Do šance sa najskôr dostal Heizer, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku, avšak Lundström skvelým zákrokom Košice podržal. Nepresadila sa ani dvojica Mlynarovič - Štrauch, ktorá to skúšala viacerými dobrými strelami. Ešte pred prestávkou sa do šance dostal aj Hričina, ten ale Corbeila neoklamal a o puk prišiel. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:0.

Aj druhá dvadsaťminútovka priniesla aktivitu Košíc, ktorá sa prejavila hneď na troch góloch. Ten prvý si na svoje konto pripísal Kessel, keď po dvojici krásnych blafákov prekonal súperovho gólmana. O šesť minút neskôr sa do listiny strelcov zapísal Kafka, ktorý ťažil z prečíslenia dvoch proti jednému a puk po prihrávke Hovorku zasunul do siete. Práve Petr Kafka sa ešte pred prestávkou stal druhým dvojgólovým strelcom, keď si vychutnal brankára a upravil na 5:0. Po druhej tretine tak Košice do šatne odišli vo výraznej psychickej pohode.

Tretia tretina priniesla rovnaký obraz hry, ako tomu bolo v prípade jej dvoch predchodkýň. Už po 50 sekundách hry sme sa tak mohli dostať po chybe Königa do šance, avšak popradský gólman zareagoval výborne. Na opačnej strane sa predviedol poprad, ale s McDowellom si dokázal Lundström poradiť. Košice následne mali k dispozícii výhodu presilovej hry, počas ktorej pálili Bicek i Šoltés. V oboch prípadoch však brankár Gavalier svoj celok podržal. Popradu sa podarilo presadiť napokon dvakrát, a to zásluhou Štraucha a Bogoslovskijho. Košice už v ďalšom priebehu zápasu neskórovali, a tak sme porazili Poprad presvedčivo 5:2.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Teší ma, že hráčom pomohol impulz v podobe zmien v zostave. Dnes sme výborne korčuľovali a hrali rýchly kombinačný hokej, z ktorého plynuli aj góly. Chlapci si pobyt na ľade užívali a bolo to vidieť. Veríme, že sa nám podarí úplne eliminovať aj drobné chyby.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Košice dnes boli jednoznačne lepšie, veľmi rýchlo dvakrát skórovali a to bolo rozhodujúce. Domáci nás dnes porazili hokejom, aký sme u nich chceli hrať my. Jediné pozitívum vidím v tretej tretine, ktorú sa nám podarilo vyhrať.“