3 : 1
(0:1, 1:0, 2:0)
MHC MIKRON Nové Zámky

HC Košice – HC Nové Zámky 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 21. Suja (Nagy, McDowell), 43. Spilar (Hričina, Koch), 60. Brophey - 13. Nejezchleb (Pospíšil, Fábry)

Vylúčení: 3:2 na dve min., navyše: Koch (KOS - 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin (SVK), Juhász (HUN) – Smrek (SVK), Pálkövi (HUN), 4541 divákov

HC Košice: Habal (Škorvánek) - McDowell, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Michalčin - Haščák, Suja, Nagy (C) - Netík, Brophey, Kafka - Spilar (A), Galamboš, Hričina - Žitný, Klíma, Lušňák - Petráš

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Henderson, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – H. Ručkay (A), Zbořil (C), J. Jurík – Bajtek, Šimun, Nejezchleb – Jakúbek, Fábry (A), Pospíšil

Úvodné sekundy zápasu priniesli niekoľko nepresností z oboch strán, po ktorých nasledoval útočný výpad Štraucha. Ukončený bol aj strelou, avšak len nepresnou. Habal tak v prvej minúte zasahovať nemusel. Na opačnej strane to zasa skúšal košický kapitán Nagy, ktorý svoju strelu skryl za obrancu, no napokon ju poslal len do zadného mantinela. Na konci štvrtej minúty sa diváci tešili predčasne. Po Haščákovom priťuknutí a Nagyovom bekhendovom zakončení sa síce sieť Košarišťanovej bránky rozochvela, no puk sa obtrel len o jej vonkajšiu stranu. Stav sa tak meniť nemohol. Oceliari mali následne k dispozícii presilovú hru, no vo vytúžený presný zásah ju premeniť nedokázali. Na prvý gól sme si tak museli počkať až do 13. minúty. V tomto čase dostal Nejezchleb ideálny puk na strelu z prvej, ktorou prepálil Vladislava Habala. Novozámčania tak viedli 1:0. Na nepriaznivý stav sa ešte snažil reagovať Nagy a Haščák. Zatiaľ čo prvý menovaný presne nestrieľal, dva puky Haščáka zastavila defenzíva, respektíve pozorný Košarišťan. Pred prestávkou sa tak už fanúšikovia vyrovnania nedočkali.

Do prostrednej časti riadnej hracj doby vstúpili o poznanie lepšie domáci hokejisti. Tí sa v úvodnej minúte natlačili do pásma Nových Zámkov a zakombinovali v ňom. Spoza bránky pritom našiel Nagy pred bránkou postaveného Suju a hoci ešte prvá strela v sieti neskončila, na dorážku bol už Košarišťan prikrátky. V 21. minúte tak bol stav opäť vyrovnaný. O niekoľko sekúnd neskôr chcel gólmana hostí prekvapiť aj Brophey, no jeho zakončenie z ľavej strany Košarišťan betónmi včas sklepol. Nasledujúce minúty priniesli skôr nepresnosti, čo sa snažil potrestať Galamboš. Neujala sa však ani jeho strela spoza brániaceho hráča. Na opačnej strane sa zaujímavým bekhendom prezentoval Zaťko, každopádne, v predbránkovom priestore neodhadol silu zakončenia a trafil len zadný mantinel. Hra sa tak mohla aj naďalej voľne prelievať zo strany na stranu. Keďže sa však nepresadili Spilar za Košice ani Ordzovenský za Nové Zámky, do kabín sa šlo za priebežného stavu 1:1. Pred poslednou tretinou tak bolo stále všetko otvorené.

Aj úvod poslednej časti patril domácim Košičanom. Tentokrát prišiel ich gól síce o čosi neskôr, stále však pomerne rýchlo. Na začiatku 43. minúty totiž Košarišťan Kochovo nahodenie len zrážal pred seba, čo využil okamžite Spilar. Ten sa dostal k dorážke a bekhendovým zakončením tak nedal gólmanovi Nových Zámkov šancu na úspešný zákrok. Na koni boli od tohto momentu Košice, ktoré puk držali v pásme svojho súpera. Pramenilo z toho aj niekoľko dobrých zakončení, za spomenutie stojí napríklad to z konca 46. minúty. Osamotený Suja dostal puk priamo pred bránku, no po skvelom brankárskom zákroku sa z presného zásahu nepotešil. Novozámockí hokejisti sa ešte v záverečných minútach snažili o vyrovnanie, no defenzívne rady Oceliarov im to znemožňovali. Nič sa nezmenilo ani po oddychovom čase, kotrý si tréner Jančuška vybral. Hosťom hra šiestich proti piatim nepomohla, práve naopak - inkasovali počas nej aj tretí gól. Ten bol poriadne netradičný - po nedovolenom zákroku bol Oceliarom priznaný technický presný zásah. Za strelca gólu bol označený Brophey. Košičania sa tak s rokom 2018 rozlúčili víťazstvom.

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: „Prvá tretina nám nevyšla. Vraveli sme si, že chceme hrať rovnako, ako v záverečnej časti v Miškovci - obetavo a v snahe dostať súpera pod tlak. Nové Zámky nás však prekvapili svojím pohybom. Z nášho pohľadu bol preto dôležitý vyrovnávajúci gól zo začiatku druhej tretiny, po ktorom sme sa upokojili. V poslednej dobe sme dali veľa škaredých gólov, čo plarilo aj dnes. Sme ale radi, že sme posledný zápas kalendárneho roka zvládli.“

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: „Do zápasu sme vstúpili dobre, šli sme do vedenia. Následne sme však inkasovali veľmi rýchlo, už v prvom striedaní druhej tretiny. Od tohto momentu sme z nejakého dôvodu neboli dôrazní, hlavne v priestore pred brankárom Košarišťanom, čo súper využil. Od polovice zápasu bol medzi hrou Košíc a Nových Zámkov priepastný rozdiel.“