2 : 3 sn
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
HKM Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 28. Krieger, 46. Meliško (Leskinen, Roy) – 24. Parshin (Snuggerud), 26. Pereskokov (Parshin, Novota), 65. Ihnačák.

Vylúčení: 5:7 na dve min., presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Žák, Orolin – Ševčík, Šoltés (všetko SVK), Konc st. (videorozhodca)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Sládok, Babeliak – Jedlička, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Zuzin, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török

HC Košice: Riečický (56. Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Šedivý, Novota, Romančík, Deyl, Cibák – Rogoň, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Slovák, Parshin – Milý, Havrila, Vaculik

Potenciálna zvolenská šanca na zosadenie Slovanu z trónu kvôli ich trojbodovému trestu neumierala. Napriek tomu si Zvolenčania dovolili púšťať Oceliarov hlboko k svojej bráne. Relatívne pokojný úvod do zápasu prerušila jedine posunutá košická bránka. Až po oprave ľadármi sa hral akčnejší hokej. Do príležitosti sa dostal domáci Kotvan, ktorý nenašiel Haina. Na opačnej strane klziska sa Košičania zdržiavali pri mantineloch, no naša tretia formácia vážnejšie Rahma neohrozila. Stále mali navrch Košičania, aj keď iba mierne. Iskru zápasu dávali aj výmeny slov medzi hráčmi – Saucerman si potreboval svoje vydiskutovať s Leskinenom. Rozhodcovia si plnili svoje povinnosti svedomite a rodiace sa konflikty včas uhasili. V 10. minúte skúšal páliť spoza kruhov Török. Košický brankár strelu vyrazil. Zvolenčania následne chybovali v obrane a Rogoňova strela na chvíľu ustarostila Rahma. Oba celky sa často dopúšťali icingov, čím zdržiavali hru a rozohrávku. V čase avizovanej presilovej hry bol opäť pred bránou aktívny Hain. V šestici Zvolenčania nedokázali skórovať. Ani dve minúty početnej prevahy nestačili domácim na gól. Košičania bránili poctivo. Ešte počas oslabenia hostí Radek Deyl nešťastne zasiahol jedného čiarového rozhodcu do tváre. Zápas pokračoval len s trojicou arbitrov na ľade. Hneď po uplynutí času presilovky sa previnil aj Bartánus. Skóre mohol otvoriť Leskinen, ale pri zakončení bol nervózny. Zvolen nevyužil ani druhú presilovku. Práve rozohrávku Bartánusa mohol zavŕšiť gólom Juraj Milý – strieľal len do Rahma. Obraz prvého dejstva by sa dal definovať skľúčenosťou domácich rytierov a naopak dynamickou hrou Košičanov. Pred prvou sirénou si domáci skomplikovali situáciu zbytočným vylúčením. Forčekovali vysoko a vydolovali z toho šancu Leskinena. Ten si vybojoval faul. Druhú tretinu začnú mužstva so štyrmi hráčmi.

Dobrou správou, ktorou sa začala druhá tretina bolo, že sa druhý čiarový arbiter vrátil na ľad. Zvolenčania začali toto dejstvo útočnejšie. Ako prvý sa tlačil do brány Zuzin. Domáci favoriti sa presilovej hry nedočkali, pretože na začiatku druhej tretiny opäť faulovali. Ani košická početná prevaha gól nepriniesla – hráči sa nedostali k strele, no v rovnovážnom stave neotáľal pri zakončení Parshin a puk umiestnil krásne do pravého horného. Zvolen – Košice 0:1. Až táto situácia prinútila domácich bojovať o pole position pred play-off. Košická prevaha vyvolala provokácie na strane rytierov zo Zvolena. Košičania trestali aj druhýkrát. Novota rozbehol akciu, ktorú milimetrovými šírkovými prihrávkami ruskej kombinácie zakončil Pereskokov – 2:0 z pohľadu Košíc. Hlavu nestratil Meliško – potiahol tím v útoku a skúsil pozornosť Riečického, ktorému nik nebránil vo výhľade. Oplatilo sa, pretože stupňujúci sa tlak pred bránou Oceliarov praskol – za domácich pretlačil puk do košickej svätyne Krieger – 1:2. Tempo hry sa v nasledujúcich minútach ustálilo. Pokusy, ktoré prichádzali na oboch stranách boli pre brankárov pomerne ľahké na skrotenie, prípadne vyrazenie. Každopádne emócie išli bokom a začalo sa hrať o body. Na začiatku 35. minúty po zakázanom uvoľnení prešiel rýchlo cez pásma Marek Bartánus a na druhej strane našiel McPhersona – v koncovke nebol presný. Zvolenčania sa snažili oplatiť túto akciu protiútokom, no ani Zuzinovi sa nepošťastilo. Záver tretiny ovládli domáci hráči, ale na vyrovnanie to nestačilo. Oceliari odolali tlaku a do šatne odišli s najtesnejším vedením, no aj s vylúčeným hráčom.

Napriek oslabeniu začali Oceliari aj poslednú časť riadnej hracej doby lepšie. V príležitosti sa snažil presadiť Bartánus, no jeho strelu vytlačil ramenom Rahm. Domáci hokejisti si nedokázali vybojovať dlhšiu dobu poriadnu streleckú možnosť. Až koncom 42. minúty skúsil strelu na košickú bránku Zuzin – bez úspechu. Onedlho nastreľoval Kotvan, ale tečovaný puk minul bránu. Zvolenčania zabrali, kým Košice iba vyhadzovali puky. Na strane hostí sa pokúšal prekvapiť Rahma aj Rogoň. Jeho strelu dokázal zvolenský gólman pokryť. Súboje nabrali na fyzickosti a napriek tomu, že išlo o košické narazenie na mantinel, na trestnú odišiel po faule pomsty domáci hráč Sládok. Spolu s ním napokon aj Bartánus. Po strate puku Pereskokova vyskúšal strelu Roy a o pár sekúnd dostal puk do brány snaživec Meliško – 2:2. 15 minút pred koncom riadnej hracej doby sa tak začína odznova. Veľký tlak vyvolali opäť hostia. Domáci sa stiahli do obrannej tretiny na dlhú chvíľu. Šedivý našiel dobre postaveného Bartánusa, ktorý položil Rahma, no napriek tomu nedopravil puk do bránky. Zuzin na druhej strane pálil bezprostredne po vhadzovaní – Riečický pozorný. Tempo hry sa opäť stupňovalo. Každý gól by v tejto fáze zápasu mohol znamenať plný bodový zisk. Tlak si vyvinuli aj Zvolenčania, no ani Royova strela nestačila na výborného Riečického. Hralo sa ako na hojdačke. Za domácou bránkou McPherson prihral Bartánusovi pred bránkovisko a jeho strelu z prvej vyrazil švédsky gólman. Na oboch stranách sa dlhé minúty rodili víťazstvom zaváňajúce šance, ale obaja brankári chytali úžasne. Zvolenčania mali predsa o trochu lepšiu fazónu. Začiatkom 56. minúty sa medzi kruhmi ocitol s pukom Meliško a strieľal zápästím. Najdôležitejší zákrok Riečického v zápase. Onedlho sa vo veľkej zrážke ocitli Riečický, KriegerDeyl. Košický brankár ešte uhasil akciu a potom sa vypýtal na striedačku za dnešnú dvojku Andreja Košarišťana. Tri minúty pred koncom sa nešportovo správali IhnačákJedlička – obaja dostali po dve minúty. Ani nie sto sekúnd pred treťou sirénou pálili na Košarišťana aj HraškoPuliš. Nechýbalo veľa a dokonalý obrat mohol byť na svete. V posledných sekundách dejstva mužstvá už len dohrávali. Nastane deľba bodov.

Košičania sa opäť dopustili chyby ako v domácom zápase proti Spišskej Novej Vsi a nechávajú sa vylúčiť v predĺžení. Štatisticky vylúčenie patrí Košarišťanovi. Domáci mali opäť navrch. Zvolenčania si strely nenechávali na inú príležitosť. V predĺžení dali košickej defenzíve, ako aj brankárovi zabrať. Prvé miesto v tabuľke im ušlo však už tým, že sa dostali do predĺženia. Ani táto presilovka domácim nevyšla. Zvolenčania si víťazstvo nechceli nechať ujsť – naďalej sa strelecky prezentoval Meliško. Situácia sa rýchlo otočila a po útoku McPhersona si hostia zahrali presilovku. Zvolenčania zareagovali oddychovým časom. Postupne strieľali BartánusPereskokov na dvakrát, no stále minul priestor medzi troma žrďami. V poslednej sekunde nebezpečne pálil Ihnačák, ktorý vystihol pohyb brankára, no puk preplachtil tesne nad brvnom. Všetky zápasy základnej časti sa už skončili. Posledný výsledok mal vzísť z nájazdov tohto stretnutia.

Tlak v samostatných nájazdoch ešte vzrástol, pretože prvé tri série nájazdov priniesli iba góly. Všetci hráči použili skvelú precíznu techniku na prekonanie oponenta. Prvé zaváhanie prišlo z hokejky Kriegera. Košičania tak dostali zelenú. Avšak Klhůfek neprekonal Rahma. Piaty nájazd Zvolena ostal bez gólového adresáta. Všetko bolo na ramenách Briana Ihnačáka, ktorý prekonal zvolenského gólmana a priniesol zo stredného Slovenska dva body. Košice obsadili v základnej časti 5. miesto a po prestávke sa vo štvrťfinále stretnú so štvrtými Michalovcami.