5 : 2
(1:0, 1:0, 3:2)
HC '05 B. Bystrica

HC '05 B. Bystrica - HC Košice 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly a asistencie: 19. Lamper (Brittain, Surový), 34. Lamper (Češík), 43. Gabor (Bortňák), 54. Faille (Bortňák), 55. Surový - 42. Suja (Spilar, Jenčík), 57. Spilar

Vylúčení: 4:3 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hejduk, Mrkva – Rampír, Smrek, 2763 divákov

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Ďatelinka (A), Kubka, Gélinas, Sedlák, Mihalik, Rosandič, Košecký – Brittain, Surový (C). Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille (A), Giľak – Bortňák, Češík, Gabor – Kabáč

HC Košice: Lundström (Habal) – Kessel, Dudáš, Šedivý, Ovčačík, Michalčin, Pulli, Koch – Miklík, Pacan, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Jenčík (A) – Kafka, Boltun, Šoltés – Hričina, Vrábeľ, Petráš – Novotný

Súboj na klzisku majstra prinášal zaujímavé momenty už od samotného začiatku. O prvú gólovú šancu zápasu sa v piatej minúte postaral Pulli, ktorý ostal zabudnutý medzi kruhmi, ale zoči-voči domácemu gólmanovi namieril iba do jeho lapačky. O niekoľko sekúnd neskôr mohol po obrovskej aktivite na opačnej strane skórovať Asselin, ale Lundström ho pozorne vychytal. Skóre sa nemenilo ani v ôsmej minúte, ktorá takisto priniesla šance na oboch stranách. Najskôr Sujovu strelu spomedzi kruhov vyrazil Lassila, potom na opačnej strane Bartánus v samostatnom úniku neuspel proti košickému gólmanovi. Domáci boli pred Lundströmom osamotení aj o minútu neskôr, ale Faillemu puk preskočil hokejku a trestuhodne nevystrelil. V druhej desaťminútovke mohol skóre po tvrdej Michalčinovej strele dorážkou otvoriť Nagy, avšak ani on nepochodil. Na opačnej polovici klziska sa v 16. minúte vyrútili Banskobystričania do prečíslenia dvoch proti jednému, ale Bartánusovo zakončenie Lundström pokryl. Skóre napokon otvorili domáci v 18. minúte, keď Brittain našiel pred bránkou úplne voľného Patrika Lampera a ten už nemohol zaváhať. Do šatní sa odišlo za stavu 1:0 v prospech Banskej Bystrice.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla obojstranne aktívny hokej plný gólových šancí. Tú prvú mal na hokejke Asselin, ktorý prebral v strednom pásme zaujímavú prihrávku, v následnom samostatnom úniku ale proti Lundströmovi nepochodil. Na opačnej strane zahrali Košice presilovú hru veľmi dobre, čo demonštroval Nagy aj svojím zakončením. Banskobystrický gólman sa však nenechal prekvapiť a puk pokryl. Lassila bol aktívny aj pri šanci Pacana, ktorému na poslednú chvíľu puk odskočil, a tak nestihol kanadský center lepšie vystreliť. Skóre sa opäť menilo v 34. minúte, opäť zásluhou Lampera. Ten unikol počas banskobystrického oslabenia a pomedzi betóny Joakima Lundströma upravil na 2:0 v prospech Baranov. Ešte pred prestávkou mohli Košičania znížiť na rozdiel jediného gólu, keď sa vo veľkej šanci ocitol Suja. Ten vystrelil hneď dvakrát, oba jeho pokusy skončili na pozornom Lassilovi. Po dvoch tretinách tak mohli byť spokojnejší domáci hokejisti.

Do tretej tretiny vykorčuľovali Oceliari s úmyslom čo najrýchlejšie skórovať a pobiť sa tak o body. A veru, Košičanom stačila len jedna mintúta a štrnásť sekúnd na to, aby prekonali Lassilu a vrátili sa tak do zápasu. O presný zásah sa postaral Suja, ktorý zúročil prihrávku Spilara. Dlho sa však hosťujúci hráči netešili, na konci 43. minúty totiž prišla banskobystrická odpoveď vo forme tretieho presného zásahu do siete Joakima Lundströma. Tentokrát skóroval Gabor, ktorý tak prinavrátil na domáce hokejky potrebný pokoj. Košičania sa následne natlačili do viacerých dobrých šancí, za spomenutie stojí napríklad tá Jenčíkova, keď sa náš útočník pretlačil pred Lassilu, avšak prekonať ho nedokázal. Následne sa v drese Banskej Bystrice presadili Faille aj Surový, a tak domáci vyhrávali už 5:1. Na finálnych 5:2 upravil v 57. minúte Spilar.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Dnes sme videli obojstranne veľmi dobrý a rýchly útočný hokej. Nás podržal niekoľkokrát gólman Lassila, ktorý zabral v rozhodujúcich momentoch. Víťazstvo s Košicami si veľmi vážime."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Prehrali sme po víťaznej šnúre. Žiaľ, taký je hokej. Zápas sme jednoducho nezvládli, nepremieňali sme svoje šance a chýbalo nám aj hokejové šťastie."