3 : 1
(2:0, 0:0, 1:1)
HK Poprad

HK Poprad — HC Košice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 3. Kramár (Ró. Huna, Paločko), 17. Handlovský (Lapšanský, Brejčák), 49. Réway (Handlovský) — 42. Paršin (Sukeľ, Pavlin)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Novák — Bogdaň, Jobbágy, 3595 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Valluš) – Larkin, Kramár, Erving, Ulrych, Brejčák (A), Kozák – Svitana (C), Réway, Handlovský – Vandas, Zagrapan (A), Takáč – Lapšanský, Jacobs, Mercier – Matúš Paločko, Ró. Huna, Ri. Huna

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) — Michalčin, Pavlin, Slovák, Růžička, Čížek, Zeleňák — Paršin, Chovan, Sukeľ — Suja, Skokan, Jokeľ — Milý, Bortňák, Vrábeľ — Majdan, Eliáš, Faith

Tradičné východniarske derby odštartovalo na ľade Popradu tak, ako sme naň zvyknutí — rýchlym a nátlakovým hokejom. V konečnom dôsledku s tým mohli byť spokojnejší Kamzíci, ktorí šli pomerne rýchlo do vedenia. V tretej minúte zaviezol Paločko puk do pásma a aj keď ešte prvú strelu Škorvánek vyraziť dokázal, proti Kramárovmu doklepnutiu bol už bezmocný. Puk sa zatrepotal v sieti, hokejisti zo severu Slovenska tak vyhrávali 1:0. Tvrdým príklepom od modrej na to reagoval Zeleňák, Vošvrda sa však vyklonil v správny čas a zakončenie košického obrancu zrazil do bezpečnej zóny. Nepresadil sa ani Bortňák, ktorý sa síce po spolupráci s Milým dostal do zaujímavej pozície, k lepšiemu streleckému pokusu už ale nie. Smerom dopredu šli aj Popradčania. Tí si v 12. minúte vypracovali prečíslenie dvoch proti jednému, v ktorom ešte Takáč prihrával Zagrapanovi. Škorvánek to očakával, na zmenu puku zareagoval včas a Zagrapanovo zakončenie zastavil pred bránkovou čiarou. Stav sa nemenil ani po tom, čo Jacobs tečoval Ulrychovo nahodenie od modrej čiary. Napriek tomu sa však diváci pred prestávkou ešte jedného gólu dočkali. Strelil ho Poprad, v 17. minúte sa to podarilo Handlovskému. Kamzíci tak po 20 minútach hry viedli pomerom 2:0.

Košičania chceli byť v úvode prostrednej časti riadnej hracej doby aktívnejší, počas prvých 17 sekúnd sa však museli mať na pozore — pri ich vylúčení totiž hrali so štyrmi korčuliarmi. Napokon to síce zvládli, ale v 23. minúte sa na trestnú lavicu poberal aj Růžička, čo Oceliarom nehralo vôbec do karát. Vážnejšiu šancu si hosťujúci celok dokázal vypracovať až na konci 25. minúty. Gôlovou koncovkou ju však neukončil, hoci Majdan to vymyslel dobre — proti Vošvrdovi šiel do forhendového blafáku, zakončil ale len do výborného popradského gólmana. Hra sa následne na niekoľko minút upokojila, oba tímy si poslali niekoľko streleckých pozdravov, ale nebolo to nič vážne. Až do 33. minúty, keď šli dopredu Košice. Růžička si vtedy vymenil puk niekoľkokrát s Paršinom, no a práve ruský legionár bol tým, kto na Vošvrdovu bránku pálil. Opečiatkoval však len jej konštrukciu. V 35. minúte zakončoval aj Majdan, jeho puk bol ešte jemne tečovaný. Napokon si mohli Popradčania vydýchnuť, zapadol totiž len k zadnému mantinelu. Znamenalo to, že v prostrednej časti sme gól nevideli.

Ak teda ešte Košice chceli na klzisku súpera uhrať priaznivý výsledok a do tabuľky si pripísať nejaké body, museli v tretej časti minimálne dvakrát skórovať. Pochopiteľne, proti rozchytanému Vošvrdovi to mali len veľmi ťažké. Rýchlo ich však nakopol Denis Paršin, ktorý sa presadil už v 42. minúte. Puk zaviezol do pásma výborne Sukeľ, ktorý na seba naviazal troch hráčov, následne puk prestrčil Paršinovi, ten si položil Vošvrdu a bekhendom zavesil pod jeho hornú žrď. Košice po kontaktnom góle ožili a vybojovali si aj výhodu presilovej hry, no využiť ju nedokázali. A za to pykali. V 49. minúte totiž inkasovali po tretíkrát, keď sa puk odrazil k Réwayovi a ten ho nekompromisne poslal za bezmocného Škorvánka. Ukázalo sa to ako zlomový bod celého zápasu, keďže po ňom sa Košičania k súvislejšiemu tlaku už nedostali. Popradčania si to tak v závere postrážili a svojho odvekého rivala zdolali pomerom 3:1.

Cenu za najlepšieho Popradčana v zápase si prebral Martin Réway. Najlepším Košičanom sa stal Denis Paršin.

Peter Mikula, tréner Popradu: „Po výhre nad Slovanom sa od nás podobný výkon očakával aj v tomto zápase. V prvej tretine nám nátlakový hokej vychádzal, potom sa Košice zlepšili. Po oddychovom čase sme sa upokojili a začali sme hrať našu hru. Bol to dobrý zápas, ukázal nám však aj nedostatky.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Naša zostava mala správny prístup k zápasu počas celých 60 minút. Som spokojný s nasadením, hoci tam boli aj chyby. Mrzia ma naše inkasované góly, všetko to boli puky z druhého sledu, my sme boli v zlom postavení a neupratali sme ich. Dalo sa to brániť.“