3 : 5
(0:1, 2:1, 1:3)
HK DUKLA Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly a asistencie: 21. Sojčík, 24. Hudec (Valach, Sojčík), 55. Flick (Dalecký, Pietroniro) – 10. Pollock (Parshin, Bartánus), 22. Lamper (Pollock, Fejes), 42. Fejes (Pollock), 48. Pollock (Fejes, Šedivý), 49. Šedivý (Rogoň).

Vylúčení 6:5 na dve min. (1:0 na 10 min.), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Crman, Baluška – Kacej, Orolin (všetci SVK) – Beniač (videorozhodca)

HK Dukla Trenčín: Honzík (Borák) – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Hlaváč, Stahoň – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Dalecký – Hudec, Sojčík, Valach – Krajčovič, Jurík, Obdržálek

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Parshin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

Prvé minúty zápasu sa niesli v znamení mnohých zblokovaných striel. Na pozore sa musela mať hlavne defenzíva Trenčanov. Vo viacerých šanciach Košičanov servíroval finálne prihrávky Parshin. Všetky zakončenia však skončili na Honzíkovi. V 10. minúte sa už oceliari dostali do vedenia. V presilovej hre predviedli umné prihrávky BartánusParshin, ktorý našiel Pollocka a ten poľahky skóroval. Za domácich sa o úspech posnažil delovkou Petráš – nechal Janusa vyniknúť. Hostia skúšali s Pollockom identickú akciu, ale táto gólová nebola. Neskôr tutovku Sojčíka vystriedalo košické prečíslenie – v tom Honzík musel zasahovať po vzduchu. Trenčania v 17. minúte mohli vyrovnať v presilovke, ale Dalecký minul prázdnu bránku. Napokon však oceliari ubránili obe oslabenia.

Po 30 sekundách v druhom dejstve vyrovnal Sojčík strelou z uhla, ktorou Janusa prekvapil. Do minúty vrátil vedenie hosťom Lamper po ukážkových prihrávkach. Už v 24. minúte Trenčania opäť vyrovnali. Puk sa so šťastím odrazil k Hudecovi. Potom nastal gólový útlm a viac na puku sa držali domáci. Aj preto musel mať košický brankár oči na stopkách. Košičania mali k dispozícii ďalšiu presilovku, no nevyužili ju. Jediné nebezpečné zakončenie prišlo v podaní Parshina, ale strelou k žrdi Honzíka neprekonal. V 31. minúte defenzíva oceliarov odzbrojila Petráša, ktorý sa rútil na Janusa osamote. Trenčania prevzali taktovku zápasu v posledných minútach dejstva, ale nevypracovali si vážne príležitosti. To najdôležitejšie na štadióne Pavla Demitru videli fanúšikovia v prvých minútach tretiny.

Na začiatku 42. minúty pridal Fejes k prvej asistencii v drese Košíc aj gól – 2:3. Už tomu predchádzala žŕdka po prudkej strele z kruhu. Mužstvá akoby zvoľnili po dôležitom góle hostí. V 48. minúte udrel po hrubej chybe Starostu za vlastnou bránkou Pollock a už o 55 sekúnd využil zakrytý výjľad brankára Šedivý a prestrelil puk až do siete – 2:5. Domáci kouč si vyžiadal oddychový čas a nastolil veľmi nátlakovú taktiku. Košičania však odolávali. Trenčania prišli o Nemčíka, ktorý dostal väčší trest za nešportové správanie, no i napriek tomu dokázali znížiť zásluhou Flicka. Ten päť minút pred treťou sirénou vymietol pavučinu solídnym bekhendom. To bolo však všetko zo strany domácich. Košičania držali zápas pod kontrolou až do konca a ubránili cenné víťazstvo.