2 : 3
(1:1, 1:0, 0:2)
HC 07 Detva

HC 07 WPC Koliba Detva — HC Košice 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 15. Sýkora (Zuzin), 28. Valent – 6. Chovan (Růžička, Haščák), 48. Rapáč (Chovan), 57. Rapáč (Skokan, Repe)

Vylúčení: 5:2 na dve min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik (SVK), Kókai (HUN) — Rojík (SVK), Soltész (HUN), 623 divákov

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Šimko) – Chovan, Gachuliec, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Surový – Šišovský, Zuzin, Sýkora – Gašpar, Podešva, Žilka – Čenka, V. Fekiač, Král – Čacho, Valent, Ľupták

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) — Čížek, Růžička, Slovák, Repe, Michalčin, Koch, Bučko — Květoň, Chovan, Haščák — Rapáč, Skokan, Klhůfek — Belluš, Bortňák, Vrábeľ — Milý, Suja, Jokeľ

Hokejisti Detvy sa do svojho súpera poriadne zahrýzli už v úvode stretnutia. Trvalo im len 35 sekúnd, kým sa zásluhou Šišovského dostala pred Škorvánkovu bránku. Rovnaký muž následne skúšal aj strelecké šťastie, no trafil len bočnú sieť košickej svätyne. Na opačnej strane sa tak chceli presadiť Košice. Tie sa snažili využiť fakt, že puk sa od Petríka odrazil len späť do hry, no v neprehľadnej situácii neuspeli. Ďalšiu veľkú šancu Oceliarov priniesol začiatok piatej minúty. Rapáč našiel spoza bránky medzi kruhmi Bortňáka, ktorý sa ešte pozrel hore, no trafil len dobre postaveného brankára. Stav sa tak po prvýkrát menil o minútu neskôr. Chovan najsôr vyhral buly pre Růžičku, no následne dobrý strelecký pokus českého spoluhráča aj sám tečoval do siete. Košičania držali od tohto momentu súpera v bezpečnej zóne, ba čo viac, svoje vedenie mohli v 12. minúte aj navýšiť. V dobrej pozícii stál Haščák, no proti Petríkovi na dvakrát neuspel. Z dorážky sa to nepodarilo dovtedy ani jednobodovému Růžičkovi. Na opačnej strane tak prišiel trest Sýkoru. Ten zobral puk Slovákovi a aj keď ešte Škorvánek jeho prvý pokus vyriešil, na dorážku bol prikrátky. Po 20 minútach hry bol tak stav nerozhodný — 1:1.

Oceliari z Košíc tak vstúpili do prostrednej časti riadnej hracej doby poriadne nabudení. Demonštrovali to ešte počas 21. minúty, Skokan v tom čase krížnou prihrávkou vysunul do šance Haščáka. Petrík bol však pozorný. Následne neuspel ani prvý menovaný, ktorý sa ešte pokúšal o dorážku. Gól ale prišiel na opačnej strane. V 28. minúte sa vydal na výpad Valent, ktorý zvolil strelu švihom a prekonal tak Škorvánka po druhýkrát. Detva tak šla po prvýkrát do vedenia. Nič na tom nezmenila ani situácia z 31. minúty. Haščák síce dopravil Čížekov puk do siete, urobil tak ale len vysokou hokejkou, preto sa stav meniť nemohol. Nezmenil ho ani Suja, ktorý v 36. minúte dobre vložil čepeľ do trajektórie puku. Petrík totiž opäť dobre zakročil, tentokrát svojím betónom. Detva tak mohla ísť do šatne psychicky dobre naladená.

Ak ešte chceli Oceliari na stredoslovenskom ľade bojovať o body, museli v záverečnej časti minimálne raz skórovať. Samozrejme, defenzíva Detvy bola prosti a súpera sa snažila držať čo najďalej od Petríka. Darilo sa im to do 48. minúty. Chovan sa dostal do úniku, v ktorom ešte posunul puk výborne Rapáčovi. Nešakal to nik vrátate gólmana Detvy, ktorý tak vo svojej sieti lovil druhý puk. Domácim takýto scenár vôbec nevyhovoval, preto mali v polovici 54. minúty pri vylúčení Skokana ideálnu možnosť priblížiť sa zisku troch bodov. Nepodarilo sa im to, zákonite tak prišiel trest v podobe tretieho košického gólu. Repeho ranu Petrík vyrazil, no k puku sa natlačil Rapáč, ktorý skóroval aj po druhýkrát. Oceliari tak Detvu porazili 3:2