2 : 7
(1:3, 1:3, 0:1)
HKM Zvolen

HC Košice - HKM Zvolen 2:7 (1:3, 1:3, 0:1)

Góly a asistencie: 6. Spilar (Pulli), 25. Brophey (Haščák, Nagy) – 7. Vandas (Handlovský, Špirko), 14. Špirko (Obdržálek), 19. Šišovský (Lušňák, Obdržálek), 26. Zuzin (Chovan), 37. Kytnár (Drgoň, Zuzin), 37. Špirko (Vandane, Handlovský), 53. Pufahl (Vandas)

Vylúčení: 2:4 na dve min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel (SVK), Juhász (HUN) - Smrek (SVK), Kis-Király (HUN), 5883 divákov

HC Košice: Habal (37. Škorvánek) – McDowell, Dudáš (A), Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy (C) – Netík, Suja, Kafka – Spilar (A), Ignatuškin, Šoltés – Žitný, Galamboš, Klíma – Krajňák

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Pufahl, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Ulrych, Pöyhönen – Vandas, Špirko (A), Handlovský – Šišovský, Lušňák, Obdržálek – Zuzin, Kytnár (A), Chovan (C) – Marcinek, Holovič, Petráš

Úvod zápasu priniesol obojstranne opatrný hokej, avšak o šance núdza nebola. Tú prvú si vypracovali domáci Košičania, keď sa na začiatku tretej minúty snažil Nagy tečovať puk letiaci od modrej čiary. Toto zakončenie napokon otestovalo kvalitu mantinelov. O minútu neskôr sa zasa vo výhodnej pozícii ocitol Spilar, ktorý to skúšal strelou k bližšej žrdi. Tomek sa však výborne presunul a Zvolen dokázal zachrániť. V šiestej minúte ale ťahal v súboji s rovnakým mužom za kratší koniec. Tentokrát sa do pásma dostali traja Košičania, Spilar to však vzal na seba a z ľavej strany poslal puk až do siete. Od tohto momentu až do konca prvej tretiny sa ale skóre menilo už len v košický neprospech. Na konci siedmej minúty sa po Handlovského práci z gólu potešil Vandas. V 14. minúte zasa hostia zaútočili počas vlastného oslabenia, v ktorom sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Špirko v ňom prebral dobrú prihrávku a bez väčších problémov už skóroval. Na konci 19. minúty to bolo už 1:3, tentokrát prepálil Habala Šišovský. Pred prestávkou si ešte obrovskú šancu vypracoval Šoltés, ktorý si položil Tomeka, ten ale napokon predsa len spoľahlivo zakročil. Po dvadsiatich minútach hry mal tak výhodnejšiu pozíciu náš súper.

Ani druhá tretina neostala povesti šlágra kola nič dlžná a priniesla množstvo zaujímavých momentov. Na začiatku 23. minúty, keď sa k nenápadnému zakončeniu od modrej čiary dostal Chovan, sa síce skóre ešte nemenilo, tento fakt už ale dlho neplatil. V 25. minúte totiž po nahodení nastala pred Tomekom neprehľadná situácia. Najlepšie sa v nej zorientoval Brophey, ktorý vykresal iskričku nádeje pre svoj celok. Opäť ale platilo, že Zvolen kontroval rýchlym gólom. Na začiatku 26. minúty využil Zuzin svoj samostatný únik a bolo to 4:2 pre Rytierov. Navyše, ďalšie dva góly, ktoré ešte počas tejto časti hry padli, smerovali opäť do Habalovej siete. Do listiny strelcov sa najskôr v 37. minúty zapísal Kytnár, aby napokon na konci rovnakej minúty už na 6:2 z pohľadu hostí upravil svojím druhým presným zásahom Špirko. Aj druhá tretina skončila pomerom 1:3, Zvolen tak po 40 minútach hry viedol 6:2.

Do tretej tretiny už Rytieri vstúpili s jednoznačným cieľom - udržať si pohodlné vedenie a dopracovať sa k zisku troch bodov. Pozorná defenzíva nášho súpera nám tak znemožňovala s výsledkom ešte čokoľvek urobiť. Napriek tomu sa Oceliari bojovne tlačili pred Tomeka, kde si vypracovali viacero dobrých šancí. Chýbalo im ale viac šťastia, veď len v 47. minúte mal dve príležitosti Brophey. Ani po jednom jeho zakončení sa však stav nemenil. V 50. minúte to zasa z nádejnej pozície skúšal Haščák. Naďalej však platilo, že pravému krídelníkovi našej elitnej formácie nebol gól v zápase so Zvolenom doprianý. Navyše, v 53. minúte prišiel zvolenský gól s poradovým číslom sedem, keď sa do listiny strelcov zapísal Pufahl. Po výsledku 2:7 sme tak v zápase nebodovali.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Po góle na 1:0 sme nepredvádzali výkon, aký sme chceli. Za stavu 2:4 navyše prišla štvorminútová presilovka súpera, počas ktorej sme inkasovali ďalšie dva góly. Dovtedy sme verili, že to ešte dokážeme zlomiť. Na Zvolen sme však dnes nemali. Fanúšikom ďakujem za podporu v dnešnom zápase.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Videli sme dobrý hokej. Prvá tretina bola kvalitatívne veľmi vyrovnaná, no my sme dokázali ubrániť šance Košíc. O všetkom zrejme rozhodli dva góly počas našej presilovky. Navyše, brankár Tomek nás v rozhodujúcich momentoch podržal.“