5 : 3
(1:2, 2:1, 2:0)
HC ‘05 Banská Bystrica

HC Košice — HC ‘05 Banská Bystrica 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Góly a asistencie: 6. Romančík (Chovan, Paršin), 29. Paršin (Pereskokov, Saucerman), 35. Paršin, 44. Bartánus (Chovan, Tansey), 60. Bartánus (Paršin, Deyl) – 8. Výhonský (Tamáši, Jendroľ), 16. Berger (Fossier, Cardwell), 36. Cardwell (Ščerbak, Berger)

Vylúčení: 1:3 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner — D. Konc ml., Hercog (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) — Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Jacko — Klhůfek, McPherson, Bartánus — Paršin, Chovan, Pereskokov — Rogoň, Belluš, Lapšanský — Jokeľ, Havrila, Milý

HC ‘05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) — Breton, Boldižár, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Španko, Ščerbak, Fatul — Mistele, Ihnačák, Kabáč — Fossier, Berger, Šoltés — Vašaš, Bubela, Gabor — Výhonský, Tamáši, Jendroľ

Do zápasu vstúpili oba celky opatrne, ani jeden z tímov nechcel v jeho úvode zbytočne chybovať. Úvodných päť minút prvej tretiny tak neprinieslo veľa zaujímavých momentov. Už o pol minúty neskôr ale padol prvý gól. S pukom krúžil dlho v pásme Paršin a následne aj Chovan, aby napokon priletela strela od modrej čiary. V predbránkovom priestore ju ešte tečoval Romančík, ktorý dostal puk za Belányiho. Oceliari sa však tešili len do ôsmej minúty. Vtedy zrýchlil s pukom v strednom pásme Jendroľ, ktorý pripravil pozíciu pre spoluhráčov. Zúročil ju Výhonský, ten vyrovnal na 1:1. Hostia navyše o ďalších osem minút stav otočili. Po tom, čo sa usadili v pásme, dostal Berger puk na pravé krídlo a strelom pod hornú žrď nechal Riečického lapačku vystreliť naprázdno. Barani zo stredného Slovenska po 20 minútach hry viedli 2:1.

V úvode druhej tretiny mali baskobystrickí korčuliari k dispozícii presilovú hru o jedného muža, no príliš veľa toho počas nej nevymysleli. Postaral sa o to aj obetavý Tansey, ktorý sa dvakrát obetavo hodil do striel súpera. Naopak, domáci udreli sami v 29. minúte. Hosťom sa nepodaril prechod stredným pásmom, k puku sa dostal Paršin a ten ho v samostatnom úniku zasunul za bezmocného Belányiho. O minútu neskôr mohli hostia vyhrávať opäť. Riečický nemal ideálny prehľad o hre a ostal pri pravej žrdi, hoci Banská Bystrica puk preniesla k tej opačnej. Tam ho však v ideálnej pozícii netrafil Berger. Prišiel tak košický trest v podaní druhého presného zásahu Paršina, ktorý poslal domáci celok po druhýkrát do vedenia. Ani v tomto prípade sa však Košice neradovali príliš dlho. Ešte pred prestávkou vyrovnal na 3:3 Cardwell.

Pred záverečnou časťou riadnej hracej doby tak bolo všetko otvorené. Oba celky mali k trom bodom rovnako blízko, no zároveň aj ďaleko. Ako košická, tak aj banskobystrická defenzíva si však uvedomovali, že zápas už môže rozhodnúť jediná chybička. Aj preto sa oba celky sústredili na pozorné bránenie v predbránkovom priestore, následkom čoho mali útočníci sťažené pozície. Oceliarom sa napokon podarilo vsietiť šťastný gól v 44. minúte, keď puk po viacerých odrazoch prepadol za chrbát Belányiho. Gól bol pripísaný Bartánusovi a napokon sa ukázal aj ako rozhodujúci. Na konečných 5:3 totiž upravoval Bartánus už len do prázdnej bránky.