3 : 2
(0:0, 2:2, 1:0)
HC 07 Detva

HC Košice — HC 07 WPC Koliba Detva 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly a asistencie: 25. Květoň (Klhůfek, Suja), 38. Skokan (Koch, Haščák), 60. Skokan (Květoň) – 23. Valent (Török), 37. Podešva (Král, Žilka)

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Tvrdoň — M. Orolin, Rojík, 3403 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Čížek (A), Růžička, Slovák, Zeleňák, Michalčin, Koch (A) — Majdan, Skokan (C), Haščák — Květoň, Suja, Klhůfek — Belluš, Vrábeľ, Cibák — Milý, Faith, Jokeľ

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Bátory) — Mar. Chovan (C), Fekiač, Golian, Kuklev (A), Gachulinec, Jendroľ, Turan — Čacho, Zuzin, Sýkora (A) — Král, Podešva, Žilka — Gašpar, Valent, Török — Čenka, Fekiač, Lalík

Zápas Košíc a Detvy ponúkal zaujímavé obrázky od samého začiatku. V úvodnej minúte sa oba celky snažili až príliš a postarali sa o päť prerušení. Po nich sa však hra stabilizovala a na rad prišli aj šance. Tú prvú mal na konci druhej minúty Suja, keď využil prácu Bortňáka s Klhůfkom. Z predbránkového priestoru ale Petríka výraznejšie neprekvapil. O dve minúty neskôr mohli Košice skórovať zásluhou Milého, tentokrát už počas presilovej hry. Milý si Petríka vylákal z bránky, následne ale puk bekhendom zasunul len pod pravý betón detvianskeho gólmana. Košičania ale v útočnom tlaku nepoľavili — naopak, vypracovali si niekoľko ďalších šancí. V polovici šiestej minúty mali stredoslováci šťastie, Petrík totiž reflexívne zareagoval na puk letiaci od modrej čiary a znova tak medvede podržal. No a podarilo sa mu to aj v 14. minúte, keď niekoľkokrát zmenil polohu, ale s asistenciou svojej defenzívy celú situáciu zvládol. Predovšetkým brankár hostí bol tak dôvodom, pre ktorý svietil po 20 minútach hry nerozhodný stav 0:0.

Aj do druhej časti zápasu vstúpili oba celky značne nabudené — Košice s cieľom nájsť konečne recept na Petríka, Detva zasa chcela zabrať v útočných radoch a prepáliť Košarišťana. Na prvú väčšiu šancu sme tak dlhšie čakať nemuseli — a, paradoxne, skončila sa hneď gólom. Udialo sa tak v 23. minúte, keď sa k dvom zakončeniam dostal Valent. To prvé sa ešte odrazilo späť do hry, no detviansky center tretej päťky sieť za Košarišťanom predsa len napol. Náš súper tak viedol 1:0. Nie však dlho. Päť sekúnd pred koncom 25. minúty totiž Košice vybojovali puk pre Květoňa, ktorý už spomedzi kruhov skúsene vyrovnal na 1:1. Rovnaký muž sa mohol presadiť aj presne o päť minút neskôr, ale tentokrát v situácii zoči-voči Petríkovi neuspel. To však neznamenalo, že stav sa už pred prestávkou viac meniť nebude. Naopak. Detva šla na začiatku 37. minúty znova do vedenia, keď už síce svoju presilovú hru nevyužila, ale presadila sa bezprostredne po nej z neprehľadnej situácie. Aj na tento presný zásah Košice pred pauzou zareagovali. Podarilo sa to Skokanovi, ktorý dve minúty a dve sekundy pred koncom vyrovnával na 2:2. Tento stav napokon platil aj po 40 minútach hry.

Znamenalo to jediné — ak chcel niektorý z celkov vyhrať za tri body, musel minimálne raz skórovať a ideálne už neinkasovať. Aj preto vychádzali oba tímy zo zabezpečených defenzív, ktoré sa snažili gólmanom maximálne pomôcť. Napriek tomu sme videli viacero dobrých príležitostí. Za spomenutie stojí napríklad tá Skokanova, keď na konci 42. minúty z otočky Petríkovu bránku tesne minul. O minútu neskôr zasa mohol dostať do vedenia Oceliarov Klhůfek, ale zoči-voči brankárovi poslal puk len do jeho rukavice. V 53. minúte zasa mohli vedenie na svoju stranu strhnúť aj medvede zo stredného Slovenska. Do samostatného úniku sa dostal Zuzin, ale Košarišťana v ňom neprekonal. Stav sa naposledy menil 32 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby, o košickom víťazstve rozhodol svojím druhým gólom v zápase Skokan.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Zápas bol pre nás nepríjemný. Aj keď sme hrali dvakrát presilovku piatich proti trom, nedokázali sme skórovať. Vieme pritom, ako sa to trestá. Mali sme čo robiť, aby sme to dnes zvládli. V tretej tretine už nechcel ani jeden tím inkasovať, hráči sa dobre strážili. V závere sa na našu stranu priklonilo šťastie.“

Josef Turek, tréner Detvy: „Nemôžeme byť spokojní, prehrali sme. Napriek tomu si myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Zvládli sme dve oslabenia o dvoch hráčov a v niektorých momentoch sme boli lepším tímom. Mrzí ma, že dnes body neberieme, ale náš výkon bol dobrý.“