2 : 4
(1:0, 0:1, 1:3)
HC '05 Banská Bystrica

HC Košice — HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly a asistencie: 18. Belluš (Chovan, Haščák), 59. Růžička (Suja, Michalčin) – 25. Lunter (Southorn), 43. Hrnka (Ďatelinka), 46. Mihalik (Hrnka, Šoltés), 60. Lamper (Gabor, Šťastný)

Vylúčení: 4:7 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Štefik — Orolin, Rojík, 5143 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Repe, Čížek (A), Růžička, Michalčin, Cibák, Bučko — Majdan, Chovan, Haščák — Rapáč, Skokan (C), Klhůfek, Belluš, Bortňák, Bezúch — Jokeľ, Suja (A), Milý

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) — Ďatelinka (C), Brejčák, Southorn, Mihalik (A), Nemčík, Cardwell, Zubák, Fafrák — Šoltés, Hrnka, Lamper — Lunter, Hickmott, Jääskeläinen — Bartánus (A), Bubela, Hohmann — Kabáč, Šťastný, Gabor

Jeden z hlavných „ťahákov kola“ odštartoval vo veľkom štýle. Už od úvodných sekúnd sa totiž oba celky pokúšali o aktívne napádanie súpera, ktorým mu komplikovali život v jeho obrannom pásme. O čosi viac sa to darilo predsa len Košiciam, ktoré v otváracích troch minútach zovreli Banskú Bystricu v jej obrannom pásme. Využiť to chceli Chovan i Bortňák, ani jeden z nich si však gólovú šancu nevypracoval. Podarilo sa to až nášmu súperovi, ktorý mal pri vylúčení Bortňáka z piatej minúty k dispozícii presilovú hru o jedného muža. Bystričania to mysleli nátlakovým hokejom dobre, no dve rany z ľavej strany boli na Košarišťana primálo. Do šancí sa tak dostali aj Košice. V polovici ôsmej minúty sa v ľavom kruhu do puku oprel Bezúch, ktorý Beskorowanyho svätyňu tesne prestrelil. Na konci rovnakej minúty musel gólman hostí riešiť aj košické prečíslenie troch proti dvom. Prvú strelu síce ešte zrazil na Klhůfka, ale poradil si aj s následnou dorážkou z druhej vlny. V 12. minúte pri nás nestálo šťastie. Puk vyletel pred bránkovisko, kde sa zjavil Majdan, no čepeľou ho netrafil ideálne a gól z toho preto nebol. Na prvý presný zásah sme si tak museli počkať do 18. minúty. Prišiel po krásnej košickej akcii, keď našiel počas presilovky piatich proti trom presnou prihrávkou Belluša Chovan. Belluš to už následne z uhla upratal do siete. O minútu neskôr mohol na 2:0 upraviť Bezúch, ale nepodarilo sa mu to. Košice tak po 20 minútach hry viedli 1:0.

Banskobystričania vstupovali do druhej časti zápasu s piatimi korčuliarmi, ziatiaľ čo Košice mali k dispozícii len štyroch mužov. 51 sekúnd pred koncom úvodného dejstva sa totiž na lavicu hanby pobral Skokan, a tak museli byť Oceliari v úvode prostrednej tretiny opatrní. Paradoxne, skórovať mohli oni sami. Už dvadsať sekúnd po prestávke totiž Banskobystričania zabudli na Bortňáka, ktorý sa mohol presadiť z ideálnej predbránkovej pozície. Nepodarilo sa mu to. A aj keď mali následne k dispozícii presilovku Košice, príliš veľkú radosť z nej nemali. Hostia sa totiž dostali do brejku, puk zaviezli medzi kruhy a umiestnenou strelou vyrovnali na 1:1. Do listiny strelcov sa zapísal Lunter. Hra od tohto momentu strácala na svojom tempe a prvej tretine sa príliš nepodobala. Naopak, oba celky sa snažili hrať takticky a zodpovedne smerom dozadu, preto sme už pred prestávkou príliš veľa výraznejších šancí nevideli. Aj preto bol stav zápasu po štyridsiatich minútach hry nerozhodný, do šatní sa korčuľovalo s jedným gólom na oboch stranách.

Pred treťou časťou tak bolo všetko otvorené. A zdalo sa, že komu sa v poslednej tretine podarí skórovať, ten zápas chudobný na góly aj ovládne. Celky tomuto faktu museli prispôsobiť hru a pozor si museli dávať predovšetkým na skalopevnú defenzívnu činnosť. Košiciam to ale nevyšlo podľa predstáv. Na začiatku 43. minúty sa totiž ich súper dostal po prvýkrát do vedenia, keď sa do listiny strelcov zapísal Hrnka. Navyše, o tri minúty neskôr sa Barani tešili znova. Tentokrát bol na strane domácich signalizovaný trest, ale Mihalik rozhodol o tom, že napokon ani prísť nemusel. Oceliari ešte v závere zápasu zásluhou Růžičku znížili na 2:3, ale na bodový zisk to nestačilo. Na finálnych 2:4 totiž upravil gólom do prázdnej bránky Lamper.