HC Košice
35. kolo
0 : 1
(0:1, 0:0, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava

HC Košice - HC Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 4. Pecararo (Maier, Harris)

Rozhodovali: J. Konc ml., Žák - Valo, D. Konc ml.

Vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6384 divákov.

HC Košice: Janus - Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Tybor - Bartánus, Slovák, Rogoň - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Havrila, Krasnozhon

HC Slovan Bratislava: Coreau - MacKenzie, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Ščerbak - Fominych, Duke, Takáč - Haščák, Preisinger, Török - Lukošík, Kytnár, Zigo - Šotek

Prvé minúty patrili hosťujúcim hráčom. Do veľkých šancí sa dostali Gachulinec aj Lukošik, no Janus zasahoval úspešne. Na začiatku 4. minúty otvoril skóre Pecararo, ktorého do nájazdu vysunul Maier. Až po tomto góle začali hýriť aktivitou aj domáci oceliari. Tybor si dvakrát vypracoval príležitosť, ale neskóroval. Prvým dvom košickým útokom sa darilo strieľať, ale ani zaclonený výhľad Coreauovi neuškodil. Na konci 12. minúty Preisinger netrafil doslova prázdnu košickú bránku. Mužstvá sa v šanciach striedali, ale tak Janus, ako aj Coreau si držali vysokú úspešnosť zákrokov. 

V úvode druhého dejstva nebezpečne číhal pred bránkou Shcherbak, no Janus si ho postrážil. A rovnako tak ustriehol aj Pecararov druhý samostatný nájazd. Coreau mal v druhej tretine minimum práce, ale prekvapiť ho mohol Slovák, ktorý dostal skvelú prihrávku od skúseného Bartánusa. O chvíľku nebezpečne pálil aj Jääskeläinen. Ani  Southornova strela od modrej v presilovke nestačila na Coreaua. V závere tretiny sa nechal vylúčiť MacKenzie a mohol tak spôsobiť belasým problémy. 

Napriek tlaku oceliari nedokázali využiť túto presilovku a hokej pred očami vyše 6000 divákov neprinášal gólovo úrodné divadlo. V 49. minúte tečoval Ferencov projektil Jokeľ, no arbitri sa zhodli na tom, že zahral vysokou hokejkou a gól neuznali. Duel sa podobal play-off hokeju a nič sa nezmenilo ani po 5-minútovom tlaku bratislavského Slovana. Košičanom ostávalo do konca zápasu len 5 minút na to, aby niečo vymysleli. Napokon v 58. minúte Janus dokorčuľoval na striedačku a Košice hrali v šiestich. Žiaľ nedarilo sa im usadiť v pásme a Janus sa ešte medzi tri žrde musel vrátiť. Napokon sme už gól nevideli a Slovan si odniesol z Košíc plný bodový zisk.

GALÉRIA