3 : 4 sn
(0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
HKM Zvolen

HC Košice - HKM Zvolen 3:4 sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Góly a asistencie:   23. Kessel (Nagy, Pulli), 26. Pulli (Boltun), 57. Pulli (Boltun) – 12. Kytnár (Hraško, Šišovský), 21. Drgoň (Ross, Steén), 47. Andersons (Kováčik, Cútt) - rozh. sám. nájazd: Kytnár

Vylúčení: 2:6 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner – Smrek, Šefčík, 3887 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Pulli, Čížek, Bača, Dudáš, Šedivý, Matejka, Michalčin – Hričina, Boltun, Nagy (C) – Kafka, Hovorka (A), Koyš – Klíma, Pacan, Šoltés – Vrábeľ, Suja (A), Petráš

HKM Zvolen: Šimko (Nieminen) – Ross, Drgoň (A), Wharton, Hraško (A), Ťavoda, Kováčik, Andersons, Bokroš – Obdržálek, Steén, Coffman – Kelemen, Kytnár (C), Šišovský – Dubeň, Cútt, Ďaloga – Trnka, Fekiač, Ondris

Do zápasu vstúpili aktívnejšie Košice, ktoré si už v prvej minúte vypracovali šancu na strelenie otváracieho gólu. Medzi kruhmi sa dostal k prihrávke Nagya Hričina, ten ale priestor troch žrdí netrafil. Domáci následne nepremenili ani Petrášovu šancu, ten rovnako minul odkrytý priestor zvolenskej bránky a zakončil len do zadného mantinela. V jedenástej minúte tečoval puk pred Šimkom Pacan, chýbalo ale niekoľko centimetrov. Na prvý gól si tak museli diváci počkať do 12. minúty, keď sa Zvolen presunul do pásma svojho hostiteľa a zásluhou Kytnára sa ujal vedenia. Ešte pred prestávkou prišiel výpad Ladislava Nagya, ktorý bol na Šimka prikrátky, a tak sa šlo do šatní za stavu 0:1.

Úvod druhej tretiny patril Zvolenu, ktorému stačilo len 48 sekúnd na to, aby navýšil svoj náskok na rozdiel dvoch presných zásahov. Gólom sa totiž prezentoval Drgoň, ktorý rozjasal hosťujúcu lavičku. Dlho sa ale Zvolenčania netešili, v 23. minúte našiel recept na Šimka americký obranca Kessel, ktorý znížil na 1:2 z košického pohľadu. O tri minúty neskôr sme sa dočkali aj vyrovnania, o ktoré sa postaral fínsky bek Pulli. Pred prestávkou sa ešte vo veľkej šanci ocitol Ďaloga, ktorý ale pohorel na pozornom Habalovi. Rovnako pochodil aj Drgoň, ten svoj druhý presný zásah v zápase nepridal. Stav bol preto po dvoch tretinách nerozhodný.

Do poslednej časti riadnej hracej doby vstúpili oba celky defenzívne naladené, ani jeden z nich totiž nechcel inkasovať zbytočný gól. Na prvú šancu sme si museli počkať do 46. minúty, keď sa k zakončeniu z uhla dostal Suja, avšak košický center puk napálil len do Šimka. O 20 sekúnd neskôr sa Zvolen dostal opäť do vedenia, sieť za Habalom rozvlnil tentokrát Andersons. Košičanom sa podarilo na tento gól zareagovať v 57. minúte, keď skončila delovka Pulliho za Šimkom. Tri tretiny o víťazovi nerozhodli, diváci v Steel aréne si tak mohli užiť predĺženie.

V predĺžení sa prezentovali Košice viacerými dobrými útočnými akciami. Najzaujímavejšie vyzerala Kafkova zo 65. minúty, avšak rana českého útočníka v sieti napokon neskončila. O víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy, v ktorých uspeli Zvolenčania. O všetkom napokon rozhodol Kytnár.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Dnes sme inkasovali dva veľmi nešťastné góly po tečoch, po ktorých sme sa dostali do herného kŕču. Napriek tomu sa nám podarilo vyrovnať. Škoda, že sme zápas nezlomili v predĺžení, kde sme mali azda tri gólové šance. Výborne dnes zachytali aj obaja gólmani.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Vedeli sme, že nás v Košiciach nečaká nič jednoduché a domáci sa nás pokúsia dostať pod tlak. Napokon nám ale prialo šťastie a prakticky počas celého zápasu sme viedli. Napokon sme zvíťazili v samostatných nájazdoch, a to vďaka statočnosti a bojovnosti celého mužstva.“