5 : 4
(1:1, 3:1, 1:2)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC Košice 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Góly a asistencie: 3. Galanisz (Somogyi), 21. Kulmala (Milam, Vas), 39. Magosi (Milam), 40. Somogyi (Loiseau), 47. Galanisz (Szirányi) – 20. Spilar (Brophey, Pulli), 33. Hričina (Dudáš), 45. Netík (Dudáš, Suja), 60. Galamboš (Netík, Dudáš)

Vylúčení: 2:7 na dve min., navyše: Nagy (KOS - 10 min. osobný trest), presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Orolin, Snášel – Bogdaň, Jobbágy, 1990 divákov

DVTK Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Göz, Milam, Láda, Ritó – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós

HC Košice: Habal – McDowell, Dudáš, Pretnar, Pulli, Čížek, Cibák, Michalčin – Nagy, Brophey, Kafka – Haščák, Suja, Netík – Lušňák, Vrábeľ, Spilar – Hričina, Galamboš, Žitný – Klíma

Úvodná minúta zápasu síce priniesla niekoľko nepresností z oboch strán, no hra sa už o niekoľko sekúnd neskôr ustálila, a tak sa do prvej šance dostali Košice. Adorján však nezaváhal a puk bez väčších problémov udržal. Šanca prišla na začiatku tretej minúty aj v tíme domácich. Galanisz sa pri mantineli uvoľnil, nakorčuľoval si pred Habala a bekhendovým zakončením zavesil puk pod hornú žrď jeho bránky. Miškovec viedol 1:0. Košičania sa snažili na inkasovaný gól rýchlo reagovať, no brzdilo ich časté prerušovanie hry. Aj to bol dôvod, pre ktorý si ani jeden z celkov v nasledujúcich minútach šancu nevypracoval. Podarilo sa to až Oceliarom na konci siedmej minúty, keď sa vydali traja proti jedinému obrancovi domácich. Svoje prečíslenie ale pretaktizovali, a tak gól nepadol ani z tejto situácie. Na opačnej strane zasa zakončoval Kulmala, no Habal bol pozorný a dokonalým semaforom súpera vymazal. V polovici 11. minúty sa nepresadil ani Vas. Ešte tam prišla dorážka od žrde, avšak český gólman v službách Košíc si s ním poradil. V momente, keď sa už zdalo, že Miškovec pôjde do šatne s tesným vedením, prišlo Pulliho nahodenie od modrej čiary. Letiaci puk bol zrejme tečovaný Spilarom a keďže už na tento pohyb Adorján zareagovať nedokázal, po 20 minútach hry bol stav vyrovnaný.

V 15. sekunde druhej tretiny zahral v košickom drese vysokou hokejkou Brophey, a tak nasledoval jeho štvorminútový trest. Keďže ešte predtým zasadol na trestnú lavicu aj Suja, Miškovec mal k dispozícii presilovú hru o dvoch mužov. A využil ju. Kulmala totiž vyslal tvrdú strelu priamo k žrdi, na ktorú mohol Habal zareagovať už len ťažko. Aj na tento presný zásah ale Košičania odpovedať dokázali. Udialo sa tak v 33. minúte, keď Dudášovu strelu od modrej čiary ešte dobre tečoval Hričina. Adorján bol prekonaný po druhýkrát, zápas bol tak opäť vyrovnaný. To už neplatilo na konci prostrednej časti riadnej hracej doby. Na začiatku 39. minúty prišlo ďalšie potrestanie dvojnásobnej presilovky v podaní Miškovca, keď sa puk od Habalovej hokejky nešťastne odrazil do košickej siete. Navyše, o minútu a dve sekundy neskôr prišiel teč Somogyiho. Gólman Oceliarov mal tentokrát výhľad zakrytý, a tak nemal šancu na letiaci puk zareagovať. Miškovec využil presilovú hru po tretíkrát. Po 40 minútach hry preto maďarský celok viedol 4:2.

Do tretej tretiny vstúpili Oceliari s úmyslom minimálne dvakrát skórovať a pobiť sa tak o body. Prvýkrát sa im to podarilo pomerne rýchlo, ešte v prvej päťminútovke záverečnej časti riadnej hracej doby. Opäť šlo o gól po teči, tentokrát zmenil dobre smer Dudášovho puku Netík. Zdalo sa tak, že záverečných 15 minút môže byť ešte poriadne zaujímavých. Na začiatku 48. minúty však prišla chyba Oceliarov a domácich veru nebolo potrebné presviedčať, aby ju využili. Proti Habalovi sa vyrútil Galanisz, ktorý zvolil bekhendovú kľučku a zakončenie pod hornú žrď. Miškovec viedol opäť o dva góly, na čo sa už Košiciam reagovalo len veľmi ťažko. Napriek tomu ešte jeden ich gól prišiel - v šesťdesiatej minúte sa po dobrom teči presadil Galamboš. Na body to už ale nestačilo.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „V prvej tretine sme nehrali vôbec dobre, neskôr sa náš výkon zlepšil. Dnes sme však doplatili na zlú disciplínu. Aj keď sme dvakrát vyrovnali, vždy sme urobili nejaký hlúpy faul a znova inkasovali. Súperom sme ponúkli dvakrát presilovku piatich proti trom, to sa nám nemôže stávať.“