(0:0, 3:2, 2:0)
Stav série: 1:3
HKM Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Góly a asistencie: 22. Hanna (Hecl), 28. Mudrák (Bondra), 28. Zuzin (Kubka), 52. Turnbull (Hanna), 60. Viedenský – 27. Olsson (Slovák, Leskinen), 31. Havrila (Lamper, Olsson).

Vylúčení: 3:6 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hronský, Štefik – Gegáň, Synek (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka, Čulík, Brumerčík – Bondra, Viedenský, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Zuzin – Turnbull, Šiška, Sideroff – Csányi, Marcinek, Stupka

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Rovnako ako včera, Košičania mohli byť vo vedení už v 1. minúte. Pollock presne našiel pred bránkou Bartánusa, ktorý zakončil bekhendom. V 2. minúte Hecl zrýchlil po osi a vyskúšal strelu. Potom sa na oboch stranách rodili nezakončené šance. Udrieť mohli tak Sideroff, ako aj Fejes. V 6. minúte vyslal prízemnú strelu na Trenčana aj Hovorka. Nacvičenú akciu skúsili oceliari aj v opačnom garde. Bartánus poslal kolmicu na Pollocka a ten takmer otvoril skóre. Podobne kombinoval aj ZuzinHeclom a druhý menovaný opečiatkoval brvno. Zvolenčania zatlačili, ale Riečický s prehľadom odolával. Rytieri si zahrali aj presilovku – po viacerých nebezpečných strelách mal gólovú príležitosť aj Hecl, ale váhal dlho v zakončení. Kým domáci hokejisti hrali snaživý hokej, Košičania hrali voľne. Dlhú pasáž bez väčších šancí prerušil Csányi, ktorý strieľal avšak málo razantne z krídla. O minútu neskôr Ferencovu strelu nádejne dorážal Leskinen, ale nepresadil sa. V druhej presilovke boli Zvolenčania veľmi nedôrazní a naopak Jääskeläinen mal šancu v oslabení. V závere tretiny prišli ešte dve vylúčenia na strane hostí a Zvolen tak dostal dlhé minúty hry piatich proti trom.

Zvolenčania začali v početnej výhode. K prvej strele sa dostal Huntebrinker z veľkého uhla. Riečický chytal vynikajúco, no až po tom, čo Jokeľ naskočil na plochu skóroval v hre 5 na 4 Hanna spoza kruhov. Takmer ihneď mohol vyrovnať z medzikružia Pollock, no nepodarilo sa. Košičania zapracovali v útoku. Po dve strely vyskúšali OllsonFejes. Napokon v 27. minúte oceliari dokonalo vykombinovali obranu súpera a Olsson s prehľadom vyrovnal na 1:1. Práve tento gól rozpútal zbytočnú nervozitu v súbojoch aj mimo nich. V 28. minúte domácich fanúšikov upokojil gól Mudráka, ktorého puk prepadol cez spleť tiel až za Riečického. O 11 sekúnd odskočili rytieri gólom Zuzina na 3:1. Riečický opustil bránku, no na striedačke prejavil známky toho, že nebol príliš sklamaný. Svoju príležitosť dostal Janus. Zvolenčania ho ustarostili už v prvých minútach, no zakaždým vynikol košický gólman. V 29. minúte Olsson nastrelil žŕdku a neskôr Rogoň nepremenil šancu z nájazdu. Pomedzi to Janus stihol zlikvidovať množstvo zvolenských striel. Divokú tretinu doplnil gólom aj Havrila, ktorý sa objavil v správny čas na správnom mieste – a to pri žŕdke. Mladík zožal daň za jeho snahu v play-off. Oceliari si navyše zahrali presilovku a takmer počas nej inkasovali. Bondra sa dostal do úniku, ale Janus ho prečítal. O dve minúty neskôr skúsil sám pred brankárom blafák Fejes. Potom rytieri nezvládli presilovú hru a dokonca po naskočení na ľad sa Pollock takmer dostal do ďalšieho nájazdu. Záver dejstva patril hosťom a vyrovnanie mal na hokejke Lamper – jeho dorážka na odkrytú bránku bola z veľkého uhla a preto sa skóre nemenilo.

V 42. minúte Chovan ani na dvakrát neprekonal Trenčana. K strelám sa dostali postupne aj Šedivý, LeskinenHovorka, ktorý strieľal z prvej. Trenčan stále odolával. Košičania mali veľmi dlho v tejto tretine navrch. V 45. minúte sa k Bartánusovi odrazil puk od zadného mantinelu a úplne odkrytú bránku netrafil, pretože zakončoval veľmi rýchlo. V 47. minúte domáci nezvládli prečíslenie a Jedlička neprihral – zakončenie vytlačil Janus. O minútu Turnbull strelu poslal tak, že Janusovi vypadol len tesne vedľa žŕdky. Pár zvolenských striel síce prerušilo tlak oceliarov, ale stále len nachvíľu. V 52. minúte sa však už podarilo zvýšiť Turnbullovi, ktorý využil nepokrytý priestor v obrane a našiel štrbinu v hornom rohu. Hokej pokračoval v solídnom tempe. Iskrou nádeje pre Košice bola presilová hra. Čas však plynul rýchlo a oceliari toho veľa nestihli. V 58. minúte sa ocitol Viedenský sám pred Janusom, ale ani teraz neprelomil čakanie na gól. Janus umožnil aj hru šiestemu hráčovi a Viedenský strelil gól do prázdnej bránky.