Stav série: 1:3
HC '05 Banská Bystrica

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 20. Delisle, 23. Hrnka (Ďatelinka), 60. Bubela (Hrnka)

Vylúčení: 3:7 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Tvrdoň, 5746 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Kessel, Pulli, Koch, Vrábeľ, Michalčin – Nagy (C), Pacan, Miklík – Šoltés, Suja, Spilar – Hovorka (A), Klíma, Kafka – Koyš, Petráš, Hričina

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Ďatelinka (A), Pretnar, Mihalík, Delisle, Gélinas, Tamáši, Brejčák – Brittain, Bortňák, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus (C) – Skalický, Faille (A), Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Aj druhý domáci zápas začali lepšie Oceliari, ktorí sa v úvode tlačili k bránke svojho súpera veľmi často. Prinieslo to tak viacero zaujímavých momentov už v druhej minúte, keď sa musel mať Lukáš na pozore, aby puk do jeho siete neprepadol. O štyri minúty neskôr mohli ďakovať Barani českému gólmanovi opäť, vychytal totiž gólovú šancu Koyša. Ešte do desiatej minúty spálili Košice aj tretiu veľkú šancu. Klíma dokorčuľoval na zadnom mantineli odrazený puk a okamžite ho posielal pred bránkovisko, nanešťastie pre domácich ale táto prihrávka priestorom len presvišťala. Nepresadil sa ani Nagy, ktorého zakončenie spoza Kubku Lukáš ramenom reflexívne vyrazil. Gól tak prišiel na opačnej strane, a to v poslednej možnej minúte. Na modrej čiare sa do puku oprel Delisle, ktorý prekonal Habala.

Ani prostredná časť riadnej hracej doby neostala povesti play-off zápasu nič dlžná a priniesla divácky atraktívny hokej. Lepšie do nej vstúpili hostia, ktorí nadviazali na záver druhej tretiny a pridali aj druhý gól - a to aj napriek tomu, že hrali sami v početnej nevýhode. Do listiny strelcov sa zapísal tentokrát Hrnka. Na ďalšiu väčšiu šancu si následne museli diváci počkať do 30. minúty, keď Košičania pritlačili na svojho súpera, avšak gól z toho nebol. Stav sa nemenil ani po Asselinovom zakončení v 34. minúte. Habal bol nútený puk vykopnúť späť do hry, našťastie pre košický celok ale pred bránkoviskom nestál nik pripravený dorážať. Po 40 minútach hry preto platil priebežný stav 0:2.

Košičania vstúpili do tretej tretiny s jednoznačným úmyslom - nájsť recept na Lukáša v bránke Banskej Bystrice a pobiť sa tak o ďalší bod v štvrťfinálovej sérii. Tento úmysel demoštrovali aj v 44. minúte, keď sa natlačil pred bránku Nagy, ktorý našiel len betón českého gólmana. Puk sa ešte následne odrazil aj k Miklíkovi, proti tomu hrala zasa konštrukcia banskobystrickej bránky. Následne sa už hostia zamerali na pozorné bránenie, a tak sa dostávali Košičania pred bránku Banskej Bystrice len s veľkými problémami. Gól padol už len do opustenej košickej bránky, na finálnych 0:3 upravil v 60. minúte Bubela.

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Dnes sme boli v každom súboji o krok pomalší. Žiaľ, chýbala tomu dravosť zo včerajška. Urobíme ale všetko pre to, aby sme ešte sériu vrátili do Košíc."

Vladimír Országh: "Aj dnes sme videli obojstranne kvalitný hokej. Súper bol v úvode lepší, ale pre nás bolo dôležité, že sme si s jeho tlakom poradili. Ešte v prvej tretine sme sa dostali do vedenia a potom sa nám už hralo ľahšie."