3 : 4
(0:3, 2:1, 1:0)
HK Nitra

HC Košice — HK Nitra 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie:   21. Pospíšil (Baránek, Chovan), 28. Pospíšil (Cibák, Chovan), 57. Havrila (Slovák, Jokeľ) – 1. Žitný (Šťastný, Švarný), 12. Hrnka (Tvrdoň, Cardwell), 13. Kollár (Cardwell, Žitný), 40. Žitný (Kollár, Slovák)

Vylúčení: 5:8 na dve min., navyše: Pospíšil (KOS — 10 min.+DKZ za nešportové správanie sa), presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Orolin, Žák — Ordzovenský, Šoltés  (všetci SVK)

HC Košice: Sedláček (13. Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Cibák — Chovan (C), Pospíšil, Réway — Milý, Mráz, Klhůfek — Jenyš, Eliaš, Jokeľ — Belluš, Havrila, Frič — Krasničan

HK Nitra: Cowley (Nagy) — Pupák (A), Cardwell, Švarný (C), Bodák, Knižka, Nemec, Socha, Pätoprstý — Tvrdoň, Slovák (A), Hrnka — Kollár, Šťastný, Žitný — Holešinský, Dauda, Stümpel — Minárik, Šiška, Škvarek

Zápas sa nezačal z pohľadu Košičanov vôbec ideálne. Prvá šanca síce išla na ich konto, keď v úvodnej minúte ťažili z Chovanovej práce postupne Pospíšil i Klhůfek. Ani jeden z nich ale puk za Cowleyho neposlal. Rýchly gól však prišiel na opačnej strane, keď už po minúte hry dvíhal ruky nad hlavu Žitný. Domáci chceli odpovedať rovnakým metrom o dve minúty neskôr, keď hľadala zaujímavá kolmica Milého. Košický útočník si ale musel puk predkopnúť, preto to bolo bez strely. Hra sa na dlhší čas upokojila, ďalšia šanca prišla až v 12. minúte. Nanešťastie pre Košice bola nitrianska a aj gólová. Corgoni využili po 10 sekundách svoju presilovú hru, keď ostal pred Sedláčkom zabudnutý Hrnka, ktorý bez väčších problémov upravil na 0:2. Hostia sa navyše presadili v krátkom časovom slede aj po tretíkrát. V 13. minúte dostával prihrávku pred bránkovisko Kollár, ktorý skóroval z podobnej pozície. Po tomto góle sa v košickej bránke vymenili brankári, Sedláčka nahradil Riečický. Oceliari chceli pred prestávkou reagovať aspoň prvým presným zásahom, ale v 18. minúte chýbala ich presilovkovému tlaku gólová bodka. Nitra tak po 20 minútach hry viedla 3:0.

Zverenci trénerskej dvojice Šťastný — Šimurda vkročili do prostredného dejstva s jasným úmyslom, a síce čo najrýchlejšie stav dorovnať. A začali dobre, keď ešte pred koncom 21. minúty potrestali vylúčenie Bodáka. Podarilo sa to Pospíšilovi, ktorý tak upravil na 1:3. O dve minúty neskôr mohol byť rozdiel opäť trojgólový, keďže do samostatného úniku sa dostal Škvarek. Ten sa pred Riečického natlačil zo strany, ale neprekonal ho. V 28. minúte tak prišiel ďalší košický trest vo forme ich druhého gólu — a aj tentokrát v ňom mal prsty mladík Pospíšil. Navyše, o šesť minút neskôr mohlo byť aj vyrovnané. Chovan najskôr kombinoval s Réwayom a následne aj s Baránkom, aby napokon posledne menovaný pokúsil šťastie a vypálil na bránku. Cowley bol v sklze a puk vytesnil svojimi betónmi. Na ľade sa následne nedialo dlho nič zaujímavé. Až vo chvíli, keď sa už zdalo, že sa do šatní pôjde za stavu 2:3, prišiel posledný útok corgoňov. Zakončenie z uhla ešte Riečický vytesnil, puk sa ale odrazil pred bránku k Žitnému, ktorý sa stal druhým dvojgólovým mužom v zápase.

Aj pred treťou časťou tak boli Košice celkom, ktorý musel stav dorovnávať. Tentokrát však už bola nitrianska defenzíva razantnejšie proti, čo sa prejavilo aj jej dobrou činnosťou pred bránkou Cowleyho. Oceliari si napriek tomu vypracovali viacero sľúbnych príležitostí. V úvode 42. minúte zabudli hostia na Klhůfka, ktorému to chceli spoluhráči prehodiť pred bránkovisko. Dobre však zasiahol samotný gólman corgoňov. Desať minút pred koncom sa nepresadil ani Růžička, keď na jeho strelu z prvej zareagoval Cowley výborným semafórom. Kontaktný gól domácich už napokon prišiel príliš neskoro — v 57. minúte upravil Havrila na konečných 3:4.