1 : 2 pp
(0:1, 0:0, 1:0 — 0:1)
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 — 0:1)

Góly a asistencie: 57. Tansey (Chovan, Pereskokov) – 14. Žitný (Kukuča, Galamboš), 63. Keränen (Cameranesi, Pavlin)

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Valach — Beniač, M. Hajnik (všetci SVK)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) — Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Štec — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Paršin — Lapšanský, Klhůfek, Rogoň — Milý, Havrila, Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Kaarlehto) — Bokroš, Macejko, Pavlin, Gajdoš, Mudrák, Ťavoda – Regenda, Cameranesi, Keränen — Kukuča, Galamboš, D. Hajnik — Žitný, Erkinjuntti, Mráz — Lačný, Chalupa, Stripai

Zápas medzi Košicami a Michalovcami sa začal v opatrnom duchu. Trvalo dlho, kým sa oba celky dostali ku svojej prvej šanci. V úvode piatej minúte sa to mohlo podariť Slovákovi. Ten chcel ťažiť z práce McPhersona a následne aj Bartánusa, prikrytý z oboch strán sa ale k zakončeniu nedostal. Na opačnej strane nestrieľal v polovici siedmej minúty ani Cameranesi, ktorému v pásme chýbala podpora zo strany jeho spoluhráčov. Prvá veľká šanca v zápase prišla v 10. minúte. Williamsovi vtedy prvý puk vypadol, za zakončením sa preto tlačil aj Klhůfek. Medzi kruhmi si však nedokázal vypracovať dostatočne výhodnú pozíciu. Jediný gól prvej tretiny padol v 14. minúte. Košarišťan bol v pohybe a nedokázal tak zareagovať na finálnu prihrávku pred bránkovisko. Žitný preto zakončoval do opustenej časti bránky. Michalovce po 20 minútach hry viedli 1:0.

Prvú veľkú šancu druhej tretiny mali na hokejkách Michalovčania. Tí sa do nej dostali v 23. minúte, keď stratil puk na obrannej modrej čiare Deyl. Následne ním Galamboš skúšal ohroziť Košarišťana, no to Michalovciam na gól nestačilo. Vyrovnanie mohlo prísť v 29. minúte, keď si Košice vypracovali súvislý presilovkový tlak. Ich kapitán Chovan však puk napálil len do gólmana Williamsa. Gól nepadol ani sedem minút pred pauzou. Tansey vtedy prihral nešťastne na čepeľ Galambošovi, ktorý ešte v predbránkovom priestore hľadal na teč Lačného. Skončilo sa to bez priamej strely. Počas prostrednej časti riadnej hracej doby sa tak stav nemenil.

Do tretej časti vstúpili oba celky s jednoznačným úmyslom — Michalovčania chceli pomôcť Willamsovi v defenzíve a súperovi tak znemožniť vyrovnanie. Naopak, oceliari z Košíc sa chceli naďalej biť o body. Obom faktom zodpovedalo aj dianie na ľade, keď sa puk neustále presúval zo strany na stranu. Jedna z najväčších šancí na vyrovnanie prišla na konci 48. minúty. Slovák vtedy zachytil puk na útočnej modrej čiare a po nej ho poslal Deylovi. Skúsený obranca volil okamžitú ranu príklepom, ktorú Williams so šťastím zrazil na ochrannú sieť. Domáci mohli skórovať aj o štyri minúty neskôr. Prvá strela Williamsovi vypadla, dorážať chcel preto Lapšanský. V predbránkovom priestore sa mu to tiesnenému nepodarilo. Oceliarom sa podarilo vyrovnať na konci 57. minúty, keď dostal puk na dvakrát za Williamsa Tansey. Riadna hracia doba tak o víťazovi nerozhodla, muselo sa predlžovať.

V predĺžení rozhodol o michalovskej výhre Keränen.