1 : 2
(1:1, 0:1, 0:0)
MHK 32 Liptovský Mikuláš

HC Košice — MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly a asistencie: 15. Rapáč – 5. Vrábeľ (Tamáši, Huna), 39. Vybíral (Michalčin, Piatka)

Vylúčení: 3:2 na dve min., presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Goga — Beniač, Frimmel, 5626 divákov

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) — Slovák, Koch (A), Pavlin, Růžička, Čížek (A), Zeleňák, Bučko — Majdan, Chovan, Haščák — Belluš, Skokan (C), Sukeľ — Rapáč, Bortňák, Klhůfek — Milý, Suja, Jokeľ

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin (Romančík) — Kurali, Kramár, Droppa, Petran (C), Michalčin, Roman, Smutný, Mezovský (A) — Ru. Huna (C), Tamáši, Vrábeľ — Vybíral, Piatka, Surový — Kriška, Ró. Huna, Ri. Huna — Haluška, Oško, Uhrík

Aj keď sa zápas medzi Košicami a Liptovským Mikulášom rozbiehal pomalšie, už prvá tretina priniesla viacero zaujímavých momentov. V úvode to mali útočníci proti pozične dobre hrajúcim defenzívam ťažké, čakalo sa tak na prvú chybičku. Tá prišla na strane Liptákov, keď nechali puk prepadnúť pred bránkovisko na Suju. V rozhodujúcej chvíli mu však zakončiť predsa len nedovolili. Stav sa po prvýkrát menil v polovici piatej minúty. Košice boli pri puku, hostia sa však dostali do rýchleho protiútoku. Vrábeľ sa na ľavom krídle dostal k ideálnemu švihu, proti ktorému nemal Škorvánek najmenšiu šancu. Liptovský Mikuláš sa tak dostal do vedenia. Košice následne pred súperovou bránkou roztočili kolotoč s jediným cieľom — vyrovnať. Učiniť tak mohol Haščák, v deviatej minúte však trafil len dobre postavenú konštrukciu Zalivinovej svätyne. O tri minúty neskôr sa nepresadil ani bombou od modrej Zeleňák. Napriek tomu sa stav v košický prospech pred prestávkou ešte menil. Stalo sa tak v 15. minúte, a to poriadne nešťastným spôsobom z pohľadu hostí. V neprehľadnej situácii si totiž puk sami zrazili do siete, presný zásah bol pripísaný na konto Rapáča. V závere úvodnej časti sa ešte domáci celok mohol dostať aj do vedenia. Dobré šance si vypracovali Haščák aj Suja, chýbalo im však niekoľko voľných centimetrov pri Zalivinovom tele. Do šatní sa tak odišlo za nerozhodného stavu 1:1.

V úvode prostrednej časti riadnej hracej doby mohli byť o čosi aktívnejší hostia, ktorí mali pri Botňákovom vylúčení k dispozícii ešte 31 presilovkových sekúnd. Každopádne, košická defenzíva im život znepríjemňovala, a tak si Liptovský Mikuláš výraznejšiu šancu nevypracoval. Podarilo sa mu to však po Bortňákovom návrate na ľad. Rudolf Huna si pred Škorvánka nakorčuľoval skúsene z ľavej strany a puk premiešal, košického brankára však neoklamal. Škorvánek si postrážil priestor pri žrdi a na svoje konto si pripísal dobrý zákrok. Hostia sa nepresadili ani v 27. minúte, keď Škorvánek riešil neprehľadnú situáciu. Rýchlo sa tam snažil prikorčuľovať Vybíral, pošmykol sa však, a tak sa pred košickú bránku už len dokĺzal. Hostia mali ešte dve dobré šance. V 30. minúte sa do jednej z nich dostal ďalší z bratov Hunovcov — Róbert. Ten zrýchlil a na ľavej strane sa dostal k zakončeniu z bezprostrednej blízkosti Škorvánka, to ale na košického brankára nestačilo. Neinkasoval ani o štyri minúty neskôr. keď šiel za bránku pomôcť spoluhráčom. Puk sa však nepríjemne odrazil medzi kruhy, odkiaľ sa snažil zakončiť Tamáši, ale Škorvánek to s pomocou obetavého Zeleňáka zvládol. Stav sa napokon menil až v 39. minúte. Košice vtedy síce narobili vietor pred Zalivinom, paradoxne však inkasovali práve Oceliari. Vybíral sa totiž dostal do samostatného úniku, puk na čepeli premiešal a Škorvánka bezpečne prekonal. Liptáci tak po dvoch tretinách viedli 2:1.

Ak ešte chceli Oceliari bodovať a zabojovať tak o udržanie sa na čele tipsportligového rebríčka, museli minimálne vyrovnať. Bolo však jasné, že proti dobre organizovanej defenzívnej činnosti ich súpera to budú mať len veľmi ťažké. Aj preto si v úvodných minútach napriek veľkej snahe gólovú šancu nevypracovali. Prvá vážnejšia možnosť na vyrovnanie prišla po takmer šiestich minútach hry. Rapáč puk posunul na modrú, ranu odtiaľ sa snažil v predbránkovom priestore tečovať Bortňák. Puk ale minul priestor troch žrdí Zalivinovej svätyne. Košičania pokračovali v ofenzívnom snažení aj v nasledujúcich momentoch a aj keď na súperovu bránku pálili zo všetkých pozícií, padnúť im to tam nechcelo. Platilo to až do absolútneho záveru, aj keď si Oceliari vypracovali pomerne slušný tlak. Tri body tak putovali na sever Slovenska.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Liptovský Mikuláš vyhral zaslúžene. S nami sa to ťahá už dlhšiu dobu, vyvrcholilo to v Bratislave. Je to ako keď idete na skúšku a nenaučíte sa. Potom už žiadne riešenie neexistuje. Chlapci sa musia spamätať a uvedomiť si, že za úspechom je tvrdá práca.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Pred zápasom sme pracovali hlavne na psychike. Vedeli sme, že Košice budú favoritom, ale v porovnaní s inými zápasmi sme mali slušné korčuľovanie. Nakopol nás gól Vrábeľa. O našom víťazstve rozhodla bojovnosť aj šťastie. Tri body sú pre nás povzbudením do ďalších bojov o predposledné miesto. Ešte to nevzdávame!“