HC Košice sa dnes zúčastnil Letnej kvapky krvi

PRIDANÉ: 22.7.2022

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v spolupráci s našim klubom dnes usporiadala akciu Letná kvapka s hokejistami z HC Košice.

Výkonný riaditeľ klubu a niekoľko hráčov A.mužstva dnes prišli do nemocnice a pomohli dobrej veci. V čase, keď má nemocnica viacero neplánovaných operačných zákrokokov bolo hlavným cieľom akcie pomôcť doplniť zásoby krvi zdravotníkom.

Ing. Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: "Som veľmi rád, že nás Univerzitná nemocnica oslovila na túto spoluprácu. Bolo nám avizované, že v letných mesiacoch je tej krvi nedostatok. Myslím si, že krv je potrebné darovať celoročne, čiže kto má možnosť, určite nech ide darovať, nevieme kedy ju budeme potrebovať. My ako hokejový klub sme sa k tejto akcii pripojili a som rád, že aspoň pár z nás krv darovalo.  V budúcnosti  plánujeme aj v ďalšiu spoluprácu s Univerzitnou nemocnicou."

Michal Chovan, kapitán HC Košice: "Všetci vieme, že je to pre dobrú vec, chceli sme pomôcť najmä tým ľuďom, ktorí to potrebujú. Niektorí sme krv darovať nemohli, ale verím, že v budúcnosti sa pre túto vec rozhodne čo najviac ľudí. Myslím si, že dnes sme spolu s nemocnicou urobili dobrú reklamu. Krv je veľmi dôležitá, hlavne teraz ak je darcov menej, ľudia chodia  po dovolenkách a musia počkať určité obdobie, kým opäť budúc môcť krv darovať. Verím, že táto akcia k tejto veci dopomôže."

MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD., MPH, riadideľ Univerzitnej nemocnice: "Ďakujem všetkým účastníkom a ľuďom z HC Košice, že sa tejto akcie zúčastnili Myslím si, že leto je to obdobie, kedy je krvi vo všeobecnosti menej, a práve preto tu je takáto akcia, ktorá podporuje darovanie krvi. Budeme veľmi radi, keď v takýchto spoločných aktivitách aj s Národnou transfúznou službou, hokejistami alebo aj inou skupinou budeme v spolupráci pokračovať."