HC Košice sa stal členom Americkej obchodnej komory

PRIDANÉ: 9.3.2021

Košický hokejový klub sa stal súčasťou  prestížnej biznis asociácie AmCham, ktorá združuje firmy a organizácie z rôznych oblastí a poskytuje im priestor pre nadväzovanie kontaktov a spoluprác.

Americká obchodná komora pôsobí na Slovensku od roku 1993 (košická pobočka funguje 17 rokov), v súčasnosti registruje viac ako  300 členov, pre ktorých organizuje rôzne podujatia.

Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: “Generálny partner klubu U. S. Steel Košice je jedným z najvýznamnejších členov AmCham, podobne ako niekoľko ďalších partnerov klubu, ktorí nám dali pozitívnu referenciu na fungovanie tejto platformy. Jednou z vízií AmChamu je meniť veci na Slovensku k lepšiemu tak, aby sme boli konkurencieschopní aj na globálnom trhu. V HC Košice sa snažíme ísť príkladom v transformácií klubu na modernú marketingovú organizáciu. Zároveň sa snažíme podporovať aj progresívne zmeny v celom slovenskom hokeji. Našou prioritou je výchova mládeže, ktorá je naším poslaním a skvelou referenciou. Stáž v Edmontone Oilers nás utvrdila v tom, že nami nastavené vízie sú správne a vybrali sme sa perspektívnym smerom. Do cesty sa nám postavil doposiaľ nepoznaný nepriateľ, ktorý je nad naše sily, a preto hľadáme partnerov, ktorí nám pomôžu prekonať neľahké časy. Veríme, že tieto naše vízie oslovia členské organizácie v AmCham a nájdeme partnerov, ktorí pomôžu zachovať americkú stopu na východe Slovenska a pokračovať v začatej ceste.”

Martin Mudrák, riaditeľ košickej kancelárie, Americká obchodná komora v SR: “V rámci dlhoročnej prítomnosti našej organizácie v regióne východného Slovenska vnímame prirodzenú zodpovednosť byť súčasťou diskusie o jeho budúcnosti a rozvoji. Jedným z hlavných strategických cieľov košickej kancelárie AmChamu je otázka zlepšenia regionálnej konkurencieschopnosti, a to najmä cez snahy spojené s podporou inovácií, inovačného ekosystému a ekosystému talentu, kultiváciou podnikateľského prostredia a riešenia výziev v regióne prostredníctvom koordinovanej medzisektorovej spolupráce. Budúcnosť športu v Košiciach považujeme za neoddeliteľnú súčasť tejto diskusie a prepojenie hokeja s tunajšou firemnou kultúrou za hlboko zakorenené a prítomné už od vzniku moderného priemyslu v meste. Sme hrdí, že medzi našimi členmi môžeme privítať HC Košice, klub, ktorý vnímame ako nositeľa zmien v slovenskom hokeji so záujmom inovovať. Tešíme sa na aktívnu spoluprácu a budovanie silných partnerstiev.”