Hodnotenie trénera: Jan Šťastný o zápase proti Miškovcu (20. 10.)

PRIDANÉ: 21.10.2020

Pravidelné hodnotenie zápasov v podaní hlavného trénera Jana Šťastného.

Po dlhých 226 dňoch odohrali Košice svoj prvý tohtosezónny zápas na domácej pôde. V Steel aréne hostili v utorok 20. októbra tím Miškovca, ktorý zdolali pomerom 4:1. Oceliari si tak do tabuľky pripísali prvé tri body. Zápas zhodnotil zo svojho pohľadu tréner A-tímu Košíc Jan Šťastný.

„Musím povedať, že dnešné stretnutie proti veľmi húževnatému a pre nás neobľúbenému súperovi sa nezačínalo vôbec ľahko. My sme do tohto stretnutia chceli vstúpiť tak, že sme chceli dať prvý gól, čo sa nám zatiaľ nepodarilo a nepodarilo sa nám to ani v dnešnom stretnutí. Boli sme mierne dole, ale som rád, že mužstvo to nejakým spôsobom nepoznamenalo a podarilo sa nám hneď, vzápätí, vyrovnať a využiť presilovú hru a potom bolo vidieť na mužstve, že sa upokojilo.

Istým dojmom pôsobil Jakub Sedláček, čo je pre nás veľmi dôležité a myslím, že od tej doby sme hrali to čo sme chceli hrať. Súpera, až na výnimky, sme nepúšťali do žiadnych extra šancí. Dnes sme zápas po taktickej stránke zvládli a samozrejme, je to pre nás cenné víťazstvo a povzbudenie pre ďalšiu prácu.

V závere stretnutia, kde sme boli vylúčení, musím oceniť hráčov, ktorí hrali oslabenie. Hrali ho famózne, blokovali strely, a vďaka tomu sme radi, že sme získali prvé víťazstvo a už sa tešíme na piatkové stretnutie proti Michalovciam.“