Juniori postúpili do finále

PRIDANÉ: 20.4.2022

Naši juniori si dvomi víťazstvami v Trenčíne zaistili miesto vo finále Extraligy juniorov, keď najprv porazili domácich 4:3sn a potom 4:1. Vo finále si zmeriame sily s tímom HK Poprad, ktorý v základnej časti skončil na druhom mieste.

3. zápas

HK Dukla Tenčín – HC Košice 3:4sn (1:1, 0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 5. Gaťár (Drápal, Hruška), 45. Milkovič (Zemko), 55. Zemko (Chromiak, Stránsky) – 20. Plokhotnik (Vaculik, Krasnozhon), 27. Vaculik (Krasnozhon, Plokhotnik!,  39.Vaculik (Tvrdoň, Plokhotnik), roz. samost. nájazd Plokhotnik

Zostava HC Košice: Jurčák – Galický, Bartoš A., Novota M., Eperješi, Štec, Ragan, Hudec, Vinclér – Nagy, Bartoš J., Kaža, Vaculik, Plokhotnik, Krasnozhon, Jurčo, Novota A., Tvrdoň, Novák, Jadrný, Liščinský

4. zápas

HK Dukla Tenčín – HC Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 11. Dudáš (Gaťár, Krajč) – 20. Jurčo (Bartoš A., Kaža), 27. Jurčo (Novota, Jadrný), 32. Eperješi (Vaculik, Novota), 60. Vaculik (Plokhotnik, Bartoš J.

Marcel Šimurda, hlavný tréner: Ani do jedného zápasu v Trenčíne sme nevstúpili dobre. Domáci išli do vedenia, a my sme museli otáčať. Našťastie sme na konci prvej tretiny dokázali vyrovnať. V týchto sretnutiach druhé tretiny patrili nám a odskočili sme v nich na rozdiel dvoch gólov. V prvom trenčianskom zápase sa nám náskok nepodaril udržať, no chlapci si to ubjovali a vyhrali sme po nájazdoch. Druhý zápas sme si náskok udržali a postupili sme tak do finále. Chcel by som poďakovať celému kolektívu, mužstvo ťahalo celú sériu za jeden povraz. Výsledkom nášho snaženia je finále s Popradom, kde si mužstvá nič nedarujú a budú chcieť zvíťaziť. Verím, že aj tu sa potvrdí sila nášho kolektivu, pôjdeme od zápasu k zápasu s cieľom dosiahnuť úspech aj v tejto sérii.

Lukáš Vaculik, kapitán HC Košice: Zápasy boli ako sa predpokladalo vyrovnane a veľmi kvalitné. Vedeli sme o sile súpera na domácom ihrisku, a že nám to nedarujú zadarmo. V zápasoch sme ukázali silu tímu a napokon ich dokázali vyhrať. Super dokázal v oboch zápasoch ako prvý skórovať, no my sme dokázali na konci prvej tretiny vyrovnať gólom do šatne. V druhej tretine sme mali ako aj v prvom tak aj v druhom zápase prevahu a dokázali sme si odskočiť od súpera na rozdiel dvoch gólov. V prvom zápase sa Trenčínu podarilo vyrovnať a poslať duel do predĺženia ale to nerozhodlo a v samostatných nájazdoch sme ich porazili zásluhou skvele chýtajuceho brankára a dokázali sme si uchmatnúť si matchball. V druhom zápase sme už tu istú chybu nespravili a súperovi nedovolili vyrovnať a využili sme tak hneď prvú šancu na postup.

Juniori odohrajú svoje domáce zápasy s Popradom už tento víkend. Veríme, že ich prídete podporiť a spoločne im tak vytvoríme tú pravú domácu atmosféru.