Juniori postúpili do semifinále

PRIDANÉ: 13.4.2022

Juniori včera potvrdili úlohu favorita,  v domácom prostredí porazili rovesníkov zo Skalice v pomere 5:1. Štvrťfinálovú sériu vyhrali 3:2 a postupujú tak do semifinále, kde ich súperom bude HK Dukla Trenčín.

HC Košice – MHKM Skalica 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 1. Vaculik (Kiss, Jacko), 2. Nagy (Barger, Štec), 21. Vaculik (Nagy, Kiss), Tvrdoň (Jurčo, Novota M.), 56. Kiss (Vaculik, Plokhotnik) – 47. Čerhit (Kotvan, Kuba)

HC KOŠICE: KAĽAVSKÝ - NOVOTA M., JACKO, ŠTEC, RAGAN, HUDEC, GALICKÝ, VINCLÉR, NOVÁK - VACULIK, PLOKHOTNIK, KISS, NAGY, BARGER, BARTOŠ J., KAŽA, TVRDOŇ, JURČO, KRASNOZHON, JADRNÝ, NOVOTA A.

MHKM SKALICA: GAJAN – HOHL. SAKMÁR, DOROTOVIČ, POLÁK, HLADKÝ, LIPOVSKÝ, KOLCUN – BALÁT, KUBA, KOTVAN, ČERHIT, RAJČÁK, NEMEC, ČULEN, VACH, BÚLIK, STAŇKA, DUBAN, SAVIĆ

Marcel Šimurda, hlavný tréner: Vo všetkých zápasoch sme súpera výrazne prestrieľali, v ceste nám stál ich najlepší hráč, brankár, cez ktorého sme sa ťažko presadzovali. Viac gólov sme dali iba v prvom a poslednom zápase. Inak to bolo iba dobíjanie brány. Nerobilo nám problém ani založenie, ani prechod do útočného pásma no často sme stroskotali najmä na ich brankárovi, kde sme boli málo dôrazní. Chcel by som vzydvihnúť silu celého tímu juniorov, keď ukázali svoju nezlomnosť. Aj keď sme v Skalici prehrávali 1:2 na zápasy, sériu sme dokázali vyrovnať a v poslednom rozhodujúcom zápase sme jednoznačne herne aj výsledkovo súpera predčili.

Juniorov už vo štvrtok a piatok čaká v Steel Aréne tím z Trenčína. Proti tomuto súperovi máme v prebiehajúcej sezóne pozitívnu bilanciu, keď sme zo štyroch zápasov dokázali 3 vyhrať.

Marcel Šimurda, hlavný tréner: V zápasoch proti Trenčínu sa chceme prezentovať tímovým výkonom, tak ako počas celej sezóny. Základom je baviť sa hokejom a do každého stretnutia pôjdeme s cieľom vyhrať. Na to, aby sme boli úspešní, vynaložíme maximálne úsilie.

Príďte podporiť našich juniorov do Steel Arény. Zápasy vo štvrtok a piatok sa začínajú o 16:00.

Košice do toho!