Košickí juniori trénovali s „áčkom“

PRIDANÉ: 6.8.2019

Na ľade Crow arény sa dnes počas tréningu A-mužstva objavilo niekoľko juniorov. Spolu so seniormi na klzisko postupne vykorčuľovali Adam Markuš, Ľubomír Patlevič, Samuel Hrabčák, Adam Matej, Samuel Nagy, Adrián Palacko, Michal Juščák a Samuel Sirotňák.

 „Súčasťou nášho programu v prípravnom období je aj trénovanie v skupinách. To nám umožňuje viac sa venovať mladým talentovaným hráčom, preto hľadáme spôsob, ako môžeme našich mladých chlapcov bližšie vidieť a poznať. Už na začiatku našej cesty sme avizovali, že by sme radi viac prepojili spoluprácu medzi prvým tímom a našou mládežou. Prítomnosť juniorov na ľade so seniormi je znakom toho, že naši mladí šancu dostanú a že o nich vieme. Bude už len na nich, ako sa s tým popasujú,“ povedal športový manažér HC Košice a šéftréner mládeže Jan Šťastný, ktorý tréningy absolvuje taktiež na korčuliach.  

„Veľmi sa nám to páčilo, užívali sme si to,“ neskrýval nadšenie Adam Markuš. „Bolo to rýchle, času na premýšľanie nebolo veľa,“ pridal sa Ľubo Patlevič.

Samo Hrabčák je s áčkom na ľade už druhý týždeň: „Zvykám si stále viac a viac, každým dňom sa cítim na ľade lepšie,“ prezradil. Naopak svoj tréningový debut s „áčkármi“ prežil Adam Matej: „So seniormi som bol na tréningu prvý raz. Je to veľký rozdiel, najmä v rýchlosti, ale aj v tvrdosti.“  Potvrdil to aj Adrián Palacko: „Aj mne sa najviac páčilo to, v akej rýchlosti sa všetko odohráva.“  

Našej mladi želáme v ďalšom napredovaní veľa zdaru a chuti do práce!

(tty)

GALÉRIA