Ladislav Nagy po druhom dvojgólovom zápase: Teším sa z každého presného zásahu!

PRIDANÉ: 4.12.2018

Vo včerajšom zápase boli naši hokejisti odmenení tromi bodmi do extraligovej tabuľky. Okrem víťazstva potešila divákov aj hra hodná tímu takéhoto kalibru. Prvá tretina síce nevyzerala priaznivo ani pre jedno z mužstiev, no zvyšných 40 minút prinieslo rozhodujúce momenty zápasu. V piatej minúte druhej tretiny padol prvý gól vďaka spolupráci Petra Kafku a kanadského útočníka Evana Bropheyho, ktorý otvoril skóre. Prvý gól v sezóne strelil následne ruský center Igor Ignatuškin, ktorý doklepol odrazenú strelu Jakuba Suju v presilovej hre. Posledné minúty zápasu patrili nášmu kapitánovi, dvojgólovému Ladislavovi Nagyovi - na oba góly mu prihral už raz asistujúci Petr Kafka. Po zápase nám krátky rozhovor poskytli Ladislav Nagy, Igor Ignatuškin a mladý útočník Šimon Petráš, ktorý sa napriek bezgólovej štatistike stále viac dostáva do povedomia svojimi výkonmi.

Laco, dva góly dnes, dva góly v Banskej Bystrici, cítite sa vo forme?

L. Nagy: „Ja som hlavne rád, že mi to teraz strieľa. Teším sa z každého gólu a ešte keď dopomôže k takému krásnemu výsledku ako dnes. Neviem povedať či som momentálne vo forme. Hlavne dúfam, že to takto bude pokračovať ďalej.“

Jeden gól ste strelili s číslom 27, no ten druhý už s číslom 16. Čo sa udialo s vaším dresom?

L. Nagy: „Trochu som si udrel bradu. Tiekla mi krv, ale nie je to nič vážne. Problém bol v tom, že som mal krv aj na drese. Hlavný rozhodca ma požiadal, aby som si ho vymenil. V opačnom prípade by som dostal dve trestné minúty. Také sú pravidlá.“

S Baranmi ste to v piatok dotiahli až do predĺženia. Aký to bol zápas?

L. Nagy: „Prvú tretinu sme hrali veľmi zle a to im doprialo dvojgólový náskok. Nasledujúcich 40 minút sme pre nich boli vyrovnaným, niekedy aj lepším, súperom. Na výhru to síce nestačilo, ale aspoň sme ich potrápili.“

Igor, dnes ste strelili svoj prvý gól v drese HC Košice. Aký je to pocit?

I. Ignatuškin: „Je to skvelý pocit a ja sa naozaj teším. Bola to veľmi dobrá spolupráca so Sujom, ktorý so mnou vtedy útočil na bránu. Takýto gól je pre mňa aj motivácia. Teraz ma to bude tlačiť a poháňať, aby som sa viac snažil a pomohol mužstvu k šampionátu. Každý gól je dôležitý a taktiež sú dôležité aj body. Vo formácii s Jakubom a Gabim sa cítim veľmi dobre a verím, že budeme naďalej podávať ako tím skvelé výsledky.“

Prebehlo už niekoľko zápasov od vášho príchodu, stihli ste sa v tíme už ohriať?

I. Ignatuškin: „Je to úžasný tím. Ako ľudia sme si veľmi dobre sadli a ja sa tu cítim príjemne. Čo je ale najdôležitejšie, verím že spolu dokážeme vyhrať tohtoročnú sezónu. Je tu veľa hráčov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti nielen v tejto lige. Taktiež tu máme mladých, ktorí dokážu poriadne prekvapiť a ukázať, čo je v nich. Verím, že tento káder na to má.“

Minule ste hrali s najväčším rivalom HC Košice Banskou Bystricou, ako hodnotíte zápas?

I. Ignatuškin: „Mužstvo majú veľmi dobré, ale nie neprekonateľné. My sme to celé pokazili úvodom. Mali sme ale šancu otočiť stav v náš prospech. V druhej tretine sa nám podarilo vrátiť sa do zápasu a mali sme niekoľko svetlých momentov. Dôkazom toho sú aj dva góly. Nakoniec sa nám vyhrať nepodarilo, ale je to len jeden zápas. My ideme ďalej.“

Šimon, aké máte pocity z dnešného vydareného zápasu?

Š. Petráš: „Prvá tretina nám nevyšla tak, ako sme si predstavovali. V tej druhej sme už prebrali iniciatívu a už sme hrali ako jeden tím. Dokázali sme ich dobre napádať a v podstate sme určovali tempo hry. Celé to bolo až do konca zápasu v našej réžii a myslím si, že všetci môžeme byť spokojní.“

Dnes ste mali niekoľko skvelých pokusov na gól, ako hodnotíte svoj individuálny výkon?

Š. Petráš: „Bol by som veľmi rád, ak by už nejaký pokus bol aj úspešný. Každému športovcovi sa ťažko hodnotí vlastný výkon, ale myslím si, že sa zlepšujem. Pociťujem to na tréningoch a aj v zápasoch. Ako vravím, už by to len chcelo ten prvý úspešný zásah v sezóne.“

Trenčín patrí medzi silných súperov, čo hovoríte na ich hru?

Š. Petráš: „Videl som, že hrajú na tri formácie a je teda evidentné, že majú niekoľko hráčov zranených. Zo začiatku ešte dokázali odolávať, ale potom bolo cítiť, že spomaľujú a fyzicky nestačia. Jednoducho sme ich prekorčuľovali a z toho sa vytvorili tie strelecké šance.“

Oceliari včera znova rozohriali srdcia fanúšikov a tí sa im poďakovali skvelou atmosférou. Tribúny sa v závere doslova triasli a nikto neskrýval emócie zo skvelého víťazstva, ktoré dostalo HC Košice na prvé miesto v tabuľke! V nasledujúcich dňoch sa budú naši hokejisti pripravovať na MAC Újbuda Budapešť. V poslednom vzájomnom zápase tohto nováčika v extralige naši chlapci podcenili, preto budú mať dôvod i možnosť dokázať svoju prevahu v Maďarsku v piatok o 18:00.

HC KE Media Team (žov)