Naši malí hokejisti zvíťazili na turnaji Santa Claus CUP

PRIDANÉ: 11.12.2019

Naši chlapci ročník U10 sa zúčastnili XIII. ročníka Santa Claus CAP Dunaujvaros  v dňoch od 6.12. – do 8.12.2019.Chlapci boli  v C skupine: HC Košice, UTE Budapest,HKMK - Maďarsko Bled – Slovinsko,HC Letci Letnany – Česko a HC Kryzhynka – Ukrajina. Tento 13. ročník medzinárodného turnaja organizovaný v Dunajujvarosi  bol na vysokej úrovni za účasti 20 tímov. Veľmi nás teší, že po odohratí ťažkých zápasov si naši chlapci HC Košice vybojovali fantastické prvé miesto a potvrdili skvelú úroveň košického hokeja.

Naši chlapci sa stretli postupne v skupine C:

HC Košice – HC Kryzhynka UK  13:1

HC Košice – UTE Budapest 17:1

HC Košice – HC Letci Letnany Praha 13:4

HC Košice – HKMK Bled Slovinsko 19:0

Skupina o umiestnenie:

HC Košice – HK Nové Zámky 12:3

HC Košice – HK Nový Jičin 12:7

HC Košice – HK Nitra 14:5

HC Košice – Plzeň Wolves 17:3

HC Košice – HC Byci Karvina 17:4

Finále:

HC Košice – Vasas Budapešť 9:2

HC Košice ročník U10 tak pod vedením trénera HC Košice Petra Marenčíka úspešne reprezentovali Klub HC Košice a mesto Košice, pričom  úsilie a disciplinované nasadenie našich chlapcov bolo  ocenené počas celého turnaja bez jedinej prehry, čo sa doteraz ešte nikomu nepodarilo.

Peter Marenčík (tréner HC Košice U10) : „Teší ma výkon  nášho tímu na veľmi dobre obsadenom turnaji  a verím, že sa začína naša tvrdá práca odzrkadľovať na našich výsledkoch. Týmto chcem poďakovať chlapcom za nasadenie a veľmi dobrú reprezentáciu klubu a mesta Košice.“

Zúčastnení hráči HC Košice:

Martin Suč, Dominik Domonkos, Jakub Milanič, Adam Jurči, Filip Kazakovski, Dávid Macejka, Viliam Gazdag, Peter Sekerák, Andrej Tóth, Jakub Vasko ,Nelka Tischlerová a Matúš Horňák

Osobné ocenenia na turnaji získali Filip Kazakovski, Peter Sekerák a Jakub Milanič.

Realizačný team:

Tréner: Peter Marenčík

Vedúci družstva: Jozef Milanič

Vedúci družstva: Tomáš Tischler

Našim malým borcom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!