Natiahneme proti „býkom" domácu víťaznú šnúru?

PRIDANÉ: 15.10.2021

Dnes o 17:30 v Steel Aréne privítame hokejistov z Nových Zámkov. Na tohto súpera nemáme tie najlepšie spomienky, keďže práve „býci" nás v minulom ročníku odstavili od postupu medzi najlepšiu osmičku. Počas letných mesiacoch sa však situácia v oboch kluboch výrazne zmenila, preto to v piatkový podvečer bude o niečo odlišné. 

Novozámčania prišli o svoje najväčšie hviezdy. Stačí len spomenúť mená ako Henri Kiviaho, Petr Obdržálek, Juraj JuríkSamuel Hain, no a v neposlednom rade Patrik Rogoň. Ten sa začiatkom júna stal súčasťou nášho mužstva a dnešný zápas tak bude mať pre neho určite špeciálnu príchuť. Štvrťfinalista vlaňajšieho ročníka si ale dokázal udržať maďarského ambiciózneho trénera Gergelyho Majorossa, takisto aj Patrika Števuliaka i Tibora Vargu a k nim pribudli Klempa so Šiškom. Spomenuli sme len tieto mená, pretože práve oni majú najväčšiu zásluhu na deviatich bodov, ktoré celok z juhu Slovenska získal v doterajších siedmich dueloch. Títo štyria Slováci sú hnacím motorom Nových Zámkov na ofenzívnej polovici, a keď sa k nim pridá zámorské duo Farley - Jackson, vedia potrápiť naozaj kohokoľvek. Ak ich chceme eliminovať, musíme sa vyvarovať zbytočným chybám v obrannej tretine a najmä si dať pozor na vylúčenia, pretože vo využívaní presilových hier sú Nové Zámky na prvom mieste. Z tridsiatich ôsmich početných výhod využili až trinásť, čo predstavuje úctyhodnú úspešnosť 34,21%.

V zadných radoch sa spoliehajú predovšetkým na švédskeho strážcu svätyne - Christiana Engstranda. Pred ním je obrana zložená z domácich hokejistov a dvoch legionárov, ale ešte nie sú tak dobre zohratí ako ich spoluhráči z útoku. Aj v tomto prípade to vieme štatisticky podporiť. V siedmich vystúpeniach inkasovali až dvadsaťštyri gólov. Horšie je na tom už iba posledný Prešov. Z toho dôvodu očakávame, že proti našim kvalitným útočníkom bude mať defenzíva „býkov" čo robiť, aby ich ustrážila a inkasovala čo najmenej. 

Naposledy sa Novozámčania tešili z výhry v pomere 4:3 nad trápiacou sa Duklou Trenčín, preto na východ Slovenska cestujú v dobrej nálade, no my pevne veríme, že im ju naši „oceliari" pokazia a pripíšu si tak štvrté domáce víťazstvo v sérii. 

Košice do toho!