Nervy drásajúci súboj so Slovanom

PRIDANÉ: 5.12.2018

Naša juniorka má za sebou veľmi ťažký víkend. Doma sme hostili Slovan Bratislavu a naši chlapci chceli bodovať naplno. Šťastie sa však priklonilo na stranu Bratislavčanov, a tak mladí východniari odchádzali do šatne plní hnevu. Nečudo, veď bojovali zo všetkých síl.

V sobotňajšom dueli ako prvý otvoril skóre Peter Eliáš, no po piatich minútach bolo vyrovnané a o minútu neskôr už bratislavskí hokejisti viedli. Naši sa však nevzdávali a po peknej akcii Cibáka, Hudáka a Mateja sa prvá tretina skončila nerozhodne 2:2. Druhá tretina nepriniesla žiaden gól, o to zaujímavejšie bolo sledovať vypätú atmosféru na štadióne. V poslednej časti hry sa opäť ako prví presadili naši, no Slovan sa stále doťahoval. Chlapcom ušlo možné víťazstvo len o chlp, keď v poslednej minúte riadneho hracieho času letela strela do našej bránky a na konečný stav 3:4 upravil Zelka.

Nedeľný zápas sa niesol vo veľmi podobnom duchu, raz sa doťahovali naši, inokedy bratislavskí mladíci. Zmena oproti sobote nastala hneď v prvej tretine, keď Horvátha striedal v našej bránke Adamko. „Nastúpil som za stavu 3:2, keď ešte nebolo o ničom rozhodnuté, mali sme šancu do konca zápasu to ešte dorovnať, čo sa nám veľakrát aj podarilo, lenže aj súper sa doťahoval,“ hovorí mladý gólman Kristián Adamko. Napätie v Steel aréne by sa dalo krájať, o čom svedčil nielen počet zranených hráčov, ale aj nerozhodný stav po predĺžení. A tak sa víťaz určil až v samostatných nájazdoch. „Ich útok nebol o nič lepší, ako ten náš, nič extra. Skôr by som povedal, že nastali menšie chybičky v našej obrane. Nechali sme sa od nich psychicky vynervovať a toto hralo veľkú rolu v dnešnom zápasom,“ doplnil Adamko.

Samotní hráči odchádzali z ľadu po prehre 5:6 veľmi sklamaní. „My nemáme kúsok šťastia, veď to už nie je normálne. Mali sme to dobre rozohraté a stále nám do toho niečo prišlo. K tým rozhodcom sa radšej vyjadrovať nebudem. Ja si myslím, že sme boli obidva dni lepší a určite sme mali vyhrať, no chýbal nám obrovský kus šťastia. Dáme tyčky, dáme tyčky na nájazde a im tam padne z každej hlúposti gól!“ vyjadril sa rozhorčene Filip Hudák, s ktorým súhlasil aj Kristián Uhrin: „Všetci máme veľmi zmiešané pocity z toho, čo sa to vlastne stalo. Dva dni sme boli jednoznačne lepší. Tí rozhodcovia nám pískali úplne zbytočné fauly, a to čo mali pískať, neodpískali.“

„Určite sme boli lepší, či dnes, či včera, nepriklonilo sa k nám šťastie, nepremenili sme preto veľa tutoviek, a tak nás súper potrestal za malé chybičky,“ hovorí obranca Jakub Cibák.

Naši chlapci sa presvedčili o tom, že hoci majú v sebe chcenie a dravosť, bez šťastia sa hokej hrať asi nedá. Čo bude potrebné zlepšiť pred ďalším zápasom? „Presilovky sú u nás samostatná kapitola, ja neviem či to musíme každý deň polhodinu minimálne trénovať lebo to sa asi inak nebude dať,“ hovorí Filip Hudák, na ktorého nadviazal Jakub Cibák: „Mali sme dnes veľa príležitostí, no chýba nám v tomto smere zohranosť. Určite to musíme počas tej dvojtýždňovej prestávky nacvičiť.“

„Je to katastrofa, mali by sme na tých presilovkách veľmi veľmi popracovať. Dnes aj včera to bolo hlavne o tom, že sme sa nechali psychicky vytočiť zbytočnými vecami a z toho plynuli aj chyby. Asi by sme mali začať aj my trošku viac provokovať a tiež zahrať súperovi na psychiku. Určite do budúceho zápasu nám treba akútne vyriešiť tie presilovky a zlepšiť disciplínu,“ súhlasne prikyvoval Kristián Uhrin.

Zostava HC Košice (25. kolo): Horváth – Turan, Cibák, Palacko, Patlevič, Markuš, Sirotňák, Juraško – Pavlík, Hudák, Matej – Vereš, Mriglot, Faith – Eliáš, Študenc, Uhrin – Munka, Frič

Zostava HC Košice (26. kolo): Horváth (Adamko) – Cibák, Markuš, Palacko, Patlevič, Sirotňák, Turan – Pavlík, Hudák, Matej – Vereš, Mriglot, Faith – Eliáš, Študenc, Uhrin – Munka, Juraško, Frič

Po dvojtýždňovej prestávke budeme pred Vianocami hostiť v Steel aréne MHA Martin. Naša mládež nastúpi na zápasy netradične v piatok (21.12.) a v sobotu (22.12.). Veríme, že tentokrát sa šťastie prikloní na ich stranu, a že zo súboja vyjdú ako víťazi.

HC KE Media Team (hal)