Nová hokejová sezóna je tu! Skóre prvého zápasu otvoril Jakub Suja

PRIDANÉ: 16.9.2018

29-ročný útočník Jakub Suja prezentoval svoje výkony na ľade v minulosti aj v českej extralige. V súčasnosti je stálicou košického hokejového klubu, veď zmluvu podpísal ešte v roku 2015 a dodnes dokazuje, že si zaslúži miesto v kádri jedného z najúspešnejších klubov slovenskej extraligy. V úvodnom zápase proti HKM Zvolen strelil otvárací gól sezóny a navyše aj dvakrát asistoval! Aké mal pocity po víťaznom boji na domácej pôde, o tom sme sa s Jakubom pozhovárali v kabíne bezprostredne po zápase. 

Jakub, cítili ste atmosféru domáceho štadióna?
"Samozrejme. Ja mám veľmi rád atmosféru v Košiciach a užívam si každý jeden zápas, ktorý môžem odohrať doma. Je tu krásna hala a najmä skvelí fanúšikovia, ktorí nás neprestajne podporujú. Takže každý zápas doma je pre mňa nielen sviatkom, ale verím, že pre celý tím aj morálna výhoda.”

V zápase nastúpilo v drese Oceliarov viacero nováčikov. Pomohli vám nové posily pri samotnej hre?
"Každý hráč, ktorý príde do tímu, donesie niečo nové. Odovzdáva kúsok seba a je samozrejmé, že sa to dostane aj do hry. Hráči, ktorí dnes dostali šancu, však nemali problém zapadnúť. Hrali veľmi dobre a nesklamali. Dúfam, že svoju šancu zahrať si, budú dostávať aj naďalej.”

Aké ste mali pocity, keď ste v prvom zápase otvorili skóre práve vy?
"Z každého gólu sa treba tešiť. To či je prvý alebo posledný, nie je až také dôležité. Teším sa, že to tam padlo a mohol som prispieť k ostatným gólom. Navzdory tomu, stále mám čo vylepšovať, aby tých gólov bolo čo najviac.”

Keď ste sa natlačili pred bránku, bolo vám jasné, že to tam padne?
"Ja už viem, že Gabi Spilar, takto zvykne nahrávať pred bránku. Čiže viac-menej som sa tam postavil s pocitom, že mi to tam hodí. Som veľmi rád, že som to trafil. Človek niekedy ani nevie ako sa mu to podarí, ale táto situácia nám vyšla.”

V tretej tretine súper začal dobiehať náskok. Pociťovali ste tlak alebo stres?
"Myslím si, že stres v tom nebol. Každý hráč si je vedomý, že či už to je 3:1 alebo 3:2, musíme hrať svoju hru a každý sa s tým dokáže vysporiadať po svojom. Nesmieme podľahnúť zradnému pocitu a hrať ustráchane. Vtedy sa to všetko ešte zhorší a  zápas sa otočí v prospech súpera. Samozrejme, inak sa hrá pri stave 5:0 a inak, keď je 3:0, ale ten stres tam nesmie byť.”

Ako hodnotíte svoj individuálny výkon v prvom zápase?
"Vo výkone boli zjavné chyby, ktoré som postrehol. Som síce spokojný s istými situáciami na ľade a veľmi ma tešia body, ktoré som získal za gól aj asistencie, ale bolo vidno, že je to prvý zápas. Ešte sa do toho treba poriadne dostať, ale verím, že to bude každým zápasom lepšie.”

Ako by ste zhodnotili výkon celého tímu?
"Veľmi podobne. Hrali sme to, čo sme chceli hrať, ale pri niektorých zákrokoch nastali chyby. Dôležité ale je, že sme vyhrali prvý zápas, o to viac, že sme hrali doma. Verím, že sa od toho odrazíme a budeme sa spoločne zlepšovať.”

Ako hodnotíte letnú prípravu?
"Letná príprava je veľmi dôležitá pre štart sezóny. My sme ju mali tento rok veľmi kvalitnú. Síce bola dosť náročná, ale mali sme aj dostatok priestoru na regeneráciu. Mne osobne sa veľmi páči ako sme ju využili, ale to najdôležitejšie sa ukáže až v play-off.”

Máte už nejaké postrehy, ktorými by ste chceli zlepšiť hru?
"Ja sa riadim tým, čo povedia tréneri. Ak si každý bude robiť svoju úlohu na ľade poriadne, zlepší sa kvalita celého mužstva. Dôležité je, že sme prvý zápas vyhrali a máme priestor na napredovanie.”

Ďalší zápas hráte v Detve. Čo vás tam čaká?
"
Či už hráme v Detve, Žiline alebo v Banskej Bystrici, vonku sa hrá inak ako doma.  Ale, ak budeme dodržiavať pokyny trénerov, určite to zvládneme. Vždy sa snažíme byť čo najviac ofenzívni a držať súpera pri jeho bránke.”

--------------------------

Na ďalší domáci zápas sa môžeme tešiť už v utorok 18. septembra o 17:30  proti DVTK Jegesmedvék Miskloc. 

HC KE Media Team (žov, hal)