Príďte darovať krv spolu s našimi hokejistami!

PRIDANÉ: 12.6.2019

Hokejisti HC Košice podporia aj tento rok Svetový deň darcov krvi. V spolupráci s Hematologicko-transfúznym oddelením Nemocnice Košice-Šaca sa tak už po piatykrát zapoja do dobrovoľného darovania najvzácnejšej tekutiny. Tohtoročná oceliarska kvapka krvi sa uskutoční v utorok 18. júna 2019 od 9.00 do 11.00 v Obchodnom centre Optima. Aj tentoraz sa k našim chlapcom môže pridať ktokoľvek z vás, naši hokejoví fanúšikovia a široká verejnosť.

14. jún - Svetový deň darcov krvi je deň, kedy si všetci pripomíname, aké dôležité je darovať krv. Je dobrovoľným poďakovaním a tiež príležitosťou k zvyšovaniu povedomia o potrebe pravidelného darovania krvi na zabezpečenie kvality, bezpečnosti a dostupnosti krvi či krvných produktov pre pacientov v núdzi. Na Slovensku sa ročne spotrebujú desiatky tisíc transfúznych jednotiek červených krviniek. Krv potrebujú obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek a pod. Aj preto sa už tradične zapájame do kampane Svetový deň darcov krvi a čakáme aj na vás!

Darcom krvi sa môže stať každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, vážiaci aspoň 50 kg, ktorý za posledný mesiac neužíval žiadne lieky (výnimkou hormonálnej antikoncepcie predpísanej lekárom), nemal teplotu nad 38°C, nebol očkovaný, nemal prisatého kliešťa a 72 hodín pred odberom nebol ošetrený zubným lekárom. Darca by sa mal vyhnúť aj fajčeniu a pitiu alkoholických nápojov. Dôležité je, aby darca pred odberom prijímal dostatok tekutín (vodu, ovocné šťavy, minerálku, čaj alebo kávu). Či je darca vhodný na odber krvi posúdi individuálne prítomný lekár.

Pozývame preto všetkých, ktorí sa chcú pridať k našim hokejistom a podporiť dobrú vec. Čakáme vás 18. júna v Optime!

HC KE Media Team (hal)