Prílišné chcenie zväzuje ruky. Nervozity nás zbaví víťazstvo, zhodujú sa hráči i tréner

PRIDANÉ: 26.9.2022

Extraligový návrat do Crow arény po dlhých šestnástich rokoch košickým hokejistom nevyšiel. V súboji proti Prešovu mali hernú i streleckú prevahu (39:14), no z množstva výborných gólových príležitostí sa ujala iba strela Joonu Jääskeläinena po šikovnej prihrávke Mareka Bartánusa.

„Nemôžeme vyhrať, keď vyšleme 40 či 50 striel a dáme iba jeden gól. Viazne nám to v koncovke,“ povzdychol si Bartánus po tesnej prehre 1:2. „Potrebujeme víťazstvo, pretože už cítime nervozitu. Aj teraz sme mali veľa šancí a puk tam skákal aj pred prázdnou bránkou. Chce to väčší dôraz a väčší pokoj v zakončení. Snaha je veľká, ale to je niekedy kontraproduktívne.“

Prílišné chcenie zvykne zväzovať ruky a tréner Dan Ceman to z mužstva cítil už od úvodu.

„V prvej tretine sme boli extrémne nervózni. Pôsobili sme tak, ako keby sme sa báli vlastných chýb. Cez prestávku sme si niečo povedali a od druhej tretiny sme mali oveľa viac striel a kontrolovali sme hru. Bohužiaľ prišli vylúčenia a my sme naše presilové hry nevyužili,“ analyzoval príčiny prehry kanadský kormidelník.

Košická kŕčovitosť bola vodou na mlyn pozornej prešovskej defenzívy. „Súper zblokoval veľa striel a my sme neboli dostatočne dôrazní. V tíme máme strelcov, ale naša súčasná efektivita streľby je veľmi slabá. Toto musíme zlepšiť. Momentálne sa trápime s psychikou. Dokážeme hrať dobrý hokej, vytvoriť si šance a vo všetkých troch zápasoch sme boli v záverečných tretinách lepší. Zakaždým sme však prehrali. Musíme sa zbaviť tej nervozity a nájsť cestu k víťazstvám.“

Rovnako ako tréner to cíti aj kapitán Michal Chovan. „Je to v hlavách. Od úvodu sezóny nepremieňame šance a to prinieslo kŕč. Výkon však nebol zlý a je to aj o šťastí. Musíme byť ale agresívnejší pred bránkou a streliť nejaký škaredý gól. Som presvedčený, že keď sa nakopneme, tak to pôjde.“

Tri tesné prehry a nula v kolónke počtu bodov na nálade nepridávajú. Tridsaťštyriročný útočník je však o kvalite svojho tímu presvedčený a víťazstvá sú podľa neho iba otázkou času.

„Prehrali sme tri zápasy v rade a to nie je nikdy príjemné. Potrebujeme sa chytiť víťazstvom. Mužstvo kvalitu má a ukázali sme to aj počas dvoch tretín tohto zápasu. Nepremenili sme však šance. S takýmto útokom musíme dávať viac gólov. Chce to vyššiu efektivitu, údernejšie presilovky a takéto zápasy musíme doma zvládať,“ naznačil recept na pozitívny obrat M. Chovan.

Ako upozornil Marek Bartánus, Oceliari mohli vyhrať každý z troch úvodných zápasov. „Nehráme zle a súperov prestrieľame. Prešov nás však vyškolil z efektivity. V tíme je dostatok výborných strelcov a ja verím, že prvým víťazstvom to z nás opadne.“

Ďalší pokus na prelomenie smoly dostanú košickí hokejisti 30. septembra vo Zvolene.