Riečický a Romančík v reprezentácii

PRIDANÉ: 20.4.2022

Do prípravného kempu slovenskej reprezentácie sa vo štvrok  zapoja aj hráči z HC Košice. K tímu sa pripoja brankár Dominik Riečický a obranca Ladislav Romančík. Od dnešného dňa s mužstvom trénuje aj reprezentačná jednotka SR 18, košický odchovanec Rastislav Eliaš, ktorý s tímom absolvuje tréningové jednotky.

Slovenskú reprezentáciu čakajú prvé dva prípravné zápasy, ktoré odohrajú proti Česku.

21. apríl (17.30): Slovensko - Česko (Spišská Nová Ves)

23. apríl (15.00): Slovensko - Česko (Trenčín)

Nominácia Slovenska na prípravné zápasy proti Česku (21. a 23. apríla):

brankári: Patrik Rybár (Dinamo Minsk), Matej Tomek (HC Kometa Brno), Dominik Riečický (HC Košice)

obrancovia: Martin Bučko (HC Motor České Budějovice), Michal Ivan (Bíli Tygři Liberec), Peter Čerešňák (HC Plzeň), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera), Dávid Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce), Mislav Rosandič (Bíli Tygři Liberec), Adam Jánošík (BK Mladá Boleslav), Ladislav Romančík (HC Košice)

útočníci: Martin Faško-Rudáš (Bíli Tygři Liberec), Andrej Kollár (HC Kometa Brno), Michal Krištof (HC Kometa Brno), Róbert Lantoši (Linköping), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Tomáš Mikúš (HC Energie Karlovy Vary), Jakub Minárik (HK Dukla Trenčín), Miroslav Mucha (Lake Superior University), Matúš Sukeľ (HC Verva Litvínov), Alex Tamáši (HC´05 Banská Bystrica), Marek Valach (HK Dukla Trenčín), Samuel Honzek (Dukla Trenčín)

Foto zdroj: hockeyslovakia.sk / HC Košice