Semifinálová séria sa sťahuje do Bratislavy

PRIDANÉ: 14.4.2022

V piatok 15. apríla nás čaká 5. semifinálový zápas Kaufland playoff Tipos extraligy, keď sa o 18:30 predstavíme na ľade HC Slovan Bratislava. Po domácich zápasoch je stav série vyrovnaný 2:2 a na západ tak ideme zabojovať o tretí bod.

HC Slovan Bratislava (1) – HC Košice (5) 2:2

1.zápas

HC Slovan Bratislava – HC Košice 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 28. Yogan (Haščák), 36. Jääskeläinen (Takáč, Valach), 36. Yogan (Haščák), 50. Takáč (Jääskeläinen), 53. Rapuzzi (Yogan) – 7. Klhůfek (Parshin), 40. McPherson (Chovan, Klhůfek)

2. zápas

HC Slovan Bratislava – HC Košice 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)

Góly: 39. Gachulinec (Takáč, Harris), 43. Takáč (Valach, Rapuzzi), 47. Harris, 49. Jääskeläinen, 60. Sersen, 60. Takáč (Valach) – 18. McPherson (Bartánus, Klhůfek), 44. Slovák (Lapšanský, Pereskokov)

3. zápas

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Lapšanský (Slovák, Pereskokov), 31. Ihnačák (Deyl, Saucerman), 59. Rogoň (Ihnačák, McPherson) – 29. Haščák

4.zápas

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Rogoň (Volgin, Šedivý), 60. Parshin (Chovan, Pereskokov), 60. Ihnačák (McPherson, Šedivý) – 51. Jääskeläinen (Harris, Breton).

Oba zápasy v Steel Aréne priniesli identické výsledky. V prvom zápase rozhodla 2. tretina. Skóre zápasu otváral Adam Lapšanský po prihrávke Mareka Slováka. Neskôr vyrovnal hosťujúci Haščák, no potom od modrej vystrelil Radek Deyl a jeho strelu tečoval Brian Ihnačák. Na konci zápasu do prázdnej brány skóroval Patrik Rogoň.

Tam, kde Rogoň v pondelok skončil, v utorok začal. V 2. minúte zápasu otváral skóre stretnutia. Počas celého zápasu platil najtesnejší rozdiel. Slovanisti vyrovvnali v tretej tretine stelou Jääskeleinena. Oceliari dostali v posledných 2 minútach možnosť presilovej hry, čo využil Denis Parshin. Na konečných 3:1 uzavrel Brian Ihnačák a do Bratislavy tak cestujeme za vyrovnaného stavu.

Patrik Rogoň, útočník HC Košice: "Začali sme hrať lepšie, viac sme napádali, súper robil viac chýb, ktoré sme využili. Pár hrubiek bolo aj na našej strane, ale nevyužili to lebo nás podržal Riči. Dali sme o 2 góly viac čo rozhodlo. V druhom zápase sme pokračovali v našej hre, nedali sme im nič a využili sme opäť naše šance. V Bratislave je potrebné zopakovať domáce výkony, bude to zase o niečom inom ale ak budeme hrať jednoducho a napádať máme šancu na úspech."

Zostavy z posledného zápasu:

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Šedivý, Volgin, Romančík, Snuggerud, Saucerman, Deyl – Parshin, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Ihnačák, McPherson – Lapšanský, Slovák, Pereskokov – Milý, Havrila, Jokeľ

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach – Yogan, Rapuzzi, Haščák – Takáč, Harris, Jääskeläinen – Matoušek, Zigo, Fominykh – Chalupa, Kytnár, Belluš