V nedeľu doma proti Trenčínu, každý permanentkár so šancou vyhrať skybox!

PRIDANÉ: 28.11.2018

Tisport liga má za sebou takmer polovicu základnej časti a Oceliarov v tomto období čaká dvojica náročných zápasov. Po domácej utorkovej prehre 3:4 po predĺžení s Popradom nastúpia tento týždeň naši hokejisti ešte v dueloch proti posledným finalistom našej najvyššej súťaže. V piatok vycestujú pod Urpín, kde ich budú čakať domáci Barani z Banskej Bystrice a nedeľa prinesie zaujímavý duel dvoch majstrov z federálnej ligy – Košice versus Dukla Trenčín!

Banská Bystrica nezačala ročník najlepšie a po mnohých nevyrovnaných výsledkoch sa pohybovala len v strede tipsportligovej tabuľky. Zlepšená forma v posledných zápasoch jej však priniesla posun na štvrté miesto so ziskom 54 bodov. Naposledy brali všetky body aj z klzísk súperov po vysokých výhrach – v Budapešti zvíťazili 6:3 a tešili sa aj v Žiline po víťazstve 7:3. Banská Bystrica vyniká najmä svojou hrou v presilových hrách. Veď v Žiline dokázala využiť až šesť presilových hier z desiatich. V tejto činnosti sú však Barani najlepší v celej Tisport lige. Momentálne im patrí 1. miesto, keď sa im celkovo podarilo streliť až 30 gólov v 115 početných výhodách, čo predstavuje úspešnosť 26,09 %. Hráči Banskej Bystrice však dokážu veľmi dobre zvládnuť aj oslabenia svojho tímu. V tejto štatistike im patrí 3. miesto, hneď za našim tímom, keď ubránili až 94 takýchto situácií zo 108 – úspešnosť 87,04 %.

Banská Bystrica nepatrí medzi obľúbené mužstvá nášho tímu, veď z posledných 13 zápasoch sa Oceliari tešili z víťazstvá len v 2 prípadoch – v minulej sezóne po výhre v 13. kole základnej časti 5:2 a následne aj v treťom štvrťfinálovom zápase 3:2 po predĺžení.

Na čele kanadského bodovania nášho piatkového súpera sa momentálne usadila štvorica zámorských hráčov. Prvým z nich je kanadský útočník Brock Higgs, ktorý v 19 zápasoch nazbieral spolu už 28 kanadských bodov za 11 gólov a 17 asistencií. Nasleduje ho obranca Benjamin Marshall. Američan, ktorý prišiel do Banskej Bystrice len v lete má na svojom konte po 27 zápasoch už 7 gólov a tiež 16 asistencií. Ďalší kanadský útočník Guillaume Asselin patrí spolu s Higgsom medzi najlepších strelcov mužstva, keď tiež nastrieľal 11 gólov. Pri jeho mene eviduje aj rovnaký počet asistencií. Kanaďan Éric Faille nastúpil v tejto sezóne na 23 zápasov a hoci sieť súpera rozvlnil len 4-krát, súperom pripravil 16 gólových asistencií. V bráne majú Banskobystričania vyrovnanú dvojicu. Američan Stephon Williams dostáva o niečo viac priestoru a po 20 zápasoch je jeho úspešnosť na úrovni 91,88 %. Rodák z Fairbanksu má na svojom konte aj 2 zápasy bez inkasovaného gólu. Jeho slovenský kolega Samuel Baroš nastúpil v 9 zápasoch, v ktorých si udržal svoju úspešnosť na hodnote 91,86 %.

Zostavy HC Košice a HC 05 Banská Bystrica z posledného kola:

Košice: Habal - Pretnar, Šedivý, McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Koch - Kafka, Brophey, Nagy - Spilar, Ignatuškin, Suja - Vrábeľ, Galamboš, Šoltés - Hričina, Krajňák, Klíma - Žitný

Banská Bystrica: Baroš – Nemčík, Marshall, Mihalík, Sloboda, Ďatelinka, Petrinec, Török – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Šťastný, Varga

Nedeľa prinesie atraktívny duel tímov, ktoré ako jediné spomedzi účastníkov Tisport igy dokázali zvíťaziť ešte v československej lige. Dukla Trenčín prežila výbornú poslednú sezónu, avšak v tejto sa stále ešte len hľadá. V 28 zápasoch vybojovala 44 bodov, čo jej stačí  na 7. miesto.

Štandardné situácie nášmu nedeľňajšiemu súperovi až tak nejdú. Veď v 121 presilových hrách strelili len 19 gólov (úspešnosť 15,70 %), čo ich radí až na 9. miesto v tejto štatistike. Ani oslabenia nepatria medzi silnú stránku Trenčanov. Súperi im v 112 početných výhodách strelili 23 gólov, aj preto ich úspešnosť je na úrovni len 79,46 % a patrí im v tomto ukazovateli 10. miesto. Horšie je na tom už len Žilina, Nitra a hráči z projektu Orange 20.

V bráne sa Trenčania spoliehajú na dvojicu Michal Valent – Marek Šimko. Prvý menovaný nastúpil v tejto sezóne na 26 zápasov, v ktorých si udržal svoju úspešnosť 92,04 %. Patrí však medzi lídrov spomedzi brankárov s čistým kontom. Pri jeho mene svieti až 5 zápasov bez inkasovaného gólu. Marek Šimko nastúpil na 6 zápasov a v nich dosiahla jeho úspešnosť úroveň 92,48 %. Na čele kanadského bodovania Trenčanov sú skúsení hokejisti s reprezentačnou minulosťou. Najviac bodov nazbieral Milan Bartovič, ktorý v 27 zápasoch nazbieral 23 bodov za 10 gólov a 13 asistencií. Nasleduje ho kapitán Branko Radivojevič s 22 kanadskými bodmi (7+15) v 28 zápasoch. S výrazným odstupom je ďalším v poradí mladý útočník Marek Hecl. Držiteľ Zlatej prilby za mesiac október strelil doteraz 7 gólov a na ďalších 6 nahral.

Zostava HK Dulky Trenčín z utorkového 27. kola:

Trenčín: Valent - Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Kovář, Frühauf, Luža - Radivojevič, Sojčík, Švec - Bartovič, Sádecký, Hecl - Varga, Dlouhý, Mikula - Hudec, Pardavý, Špankovič

Poďte podporiť Oceliarov v ďalšom náročnom zápase a požeňme ich spoločne za návratom na víťaznú vlnu! Vytvorme spoločne kulisu, ktorá ich bude hnať vpred. Vstupenky je možné zaobstarať už vopred prostredníctvom stránky www.ticketportal.sk a vyhnete sa tak čakaniu v rade pred zápasom. Pozor, úvodné buly nedeľňajšieho zápasu je naplánované na 16:00!

A neprehliadnite, každý permanentkár má šancu vyhrať SKY BOX na ďalší zápas! Žrebovanie bude v prestávke po druhej tretine.

KOŠICE DO TOHO!