Stav série mohol byť aj opačný, nikto hlavu nevešia

PRIDANÉ: 24.3.2026

Po úvodných štyroch dueloch štvrťfinálovej série je stav 1:3, pokojne však mohol byť aj úplne opačný. Súperenie medzi HC Košice a Banskou Bystricou ponúka jednu drámu za druhou a v riadnom hracom čase sa ešte nerozhodlo ani raz. Po troch výsledkových rozlúsknutiach v predĺžení došlo v pondelok dokonca až na nájazdy a v nich stálo šťastie opäť na strane súpera.

„Ďalší vyrovnaný zápas, v ktorom sme nevyužili svoju šancu,“ povzdychol si po prehre 2:3 po predĺžení a nájazdoch tréner Dan Ceman. „Po tom, čo sme nevyužili dve stretnutia s dvojgólovým vedením bolo ťažké veriť si. My sme však opäť viedli a tretia tretina bola neuveriteľná. Oni tam nemali až do vyrovnávajúceho gólu absolútne nič. Skórovali z jedinej strely, ale je to o maličkostiach. V týchto posledných troch zápasoch nebolo šťastie na našej strane a aj pred tým gólom sme boli kúsoček od vyhodenia puku. Ak by sme ho dostali z pásma, tak je po zápase. Párkrát sme neskórovali do prázdnej bránky, veľké šance sme mali v presilovkách. Taký je však hokej a verme, že sa to momentum otočí na našu stranu. Teraz musíme myslieť len na najbližší zápas.“

Vyrovnanej sérii by určite oveľa viac svedčal aj vyrovnaný stav zápasov.

„Oba zápasy sme odohrali dobre a škoda, že sme aspoň jeden z nich nevyhrali. Ak by sme premenili niektoré z veľkých šancí, tak to mohlo byť 2:2. Ich brankár toho pochytal veľa, ale séria sa hrá na štyri víťazstvá. Ideme domov a urobíme všetko preto, aby sme vyhrali nasledujúci zápas,“ nestráca nádej útočník Tomáš Mikúš, na ktorého nadviazal obranca Jakub Ferenc. „Osobne si takúto sériu nepamätám a ani nikto z chlapcov asi nezažil štyri predĺženia v rade. Potvrdzuje to len tú veľkú vyrovnanosť a teraz potrebujeme, aby sa to vo štvrtok preklopilo opäť na našu stranu. Sme si vedomí toho, že teraz už hráme s nožom na krku a každý zápas môže byť posledný. Sebavedomie nám však dodáva fakt, že sme mohli vyhrať v každom doterajšom stretnutí a vieme teda, že túto sériu môžeme otočiť.“

Príležitosť v bránke dostal prvýkrát v sérii Patrik Jurčák. V piatej minúte inkasoval z hokejky Myklukhu, no potom však pôsobil istým dojmom a druhýkrát kapituloval až z dorážky 35 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

„Nezačalo sa to najlepšie a dostal som gól z prvej strely. Nad tým však nemôžete rozmýšľať a potom sa mi chytalo dobre. Pripravoval som sa na to celý deň, chlapci mi pomohli a niečo ma trafilo. Tímu som pomohol a hodnotím to celkom kladne,“ podotkol 22-ročný brankár na margo svojho výkonu. Náladu mu pochopiteľne kalilo sklamanie z prehry. „Je to škoda, pretože sme nehrali zle. Plnili sme stanovené veci a v podstate niet komu čo vytknúť. Je to veľmi vyrovnané a je treba dať kredit aj im. Tiež vedia hrať hokej a také nájazdy sú lotéria. Škoda nevyužitých šancí, ale nikto nevešia hlavu a ideme vyhrať piaty zápas.“

Podobné nastavenie panuje v celom tíme. „Podľa mňa to bol dobrý zápas a hoci sme nevyhrali, séria sa hrá na štyri víťazstvá a nič nie je stratené,“ upozornil Simon Jellúš, ktorý strelil v piatej minúte zápasu svoj druhý gól v play-off. „Bol tam signál po buly a snažil som sa to čo najrýchlejšie vystreliť. Som rád, že to tam padlo, ale bohužiaľ to nestačilo. Séria by si zaslúžila vyrovnaný stav, pretože v Bystrici sme odohrali dva dobré zápasy. Teraz už ale nemáme čo stratiť a piaty duel série musíme vyhrať za každú cenu.“

Štvrťfinálová bitka pokračuje vo štvrtok v Steel aréne a „oceliarom“ neostáva nič iné, len vyhrať. „Hokej sa hrá na víťazstvá a my sme si z Bystrice nedoniesli ani jedno. Nemôžeme byť teda spokojní, ale tak ako porazili oni trikrát nás, môžeme teraz poraziť trikrát my ich. Séria je totiž maximálne vyrovnaná a tak ako prehrávame 1:3, mohli sme pokojne rovnako vyhrávať. Ideme teda bojovať ďalej,“ uzavrel odhodlaným tónom Jakub Ferenc.