Aktuálne k príchodu ruského útočníka Denisa Parshina do Košíc

PRIDANÉ: 17.2.2020

Priamo na kocke, počas prebiehajúceho zápasu Košice – Budapešť (5:1), sme včera predstavili najnovšiu akvizíciu Oceliarov, prichádzajúcu z KHL. Ofenzíva Košíc by mala nabrať na sile vďaka príchodu Rusa Denisa Paršina, ktorého zmluva znie do 30. apríla 2020. Denis dnes absolvoval v Steel aréne svoj prvý tréning s Oceliarmi, do zápasov bude mať pripravený dres s číslom 27.

Skúsený krídelník si prvýkrát v kariére vyskúša angažmán mimo Ruska. V KHL doposiaľ nastúpil celkovo na 654 zápasov, v ktorých nazbieral 382 kanadských bodov za 170 gólov a 212 asistencií. 34-ročný ruský legionár si v domácej súťaži obliekol dresy CSKA Moskva, Salavatu Yulaev Ufa, Torpeda Nižnij Novgorod, Avangardu Omsk a naposledy aj Metallurgu Magnitogorsk. V roku 2004 bol draftovaný aj do NHL, keď si ho zo 72. miesta vybralo Colorado. S ruským národným mužstvom do 18 rokov sa v rovnakom roku tešil aj zo zisku titulu majstrov sveta.

Športový riaditeľ HC Košice Jan Šťastný: „Velmi si vážíme, že jsme se dohodli na spolupráci s Denisem. Všichni, co se pohybují okolo profesionálního hokeje a sledují KHL vědí, že se jedná o velmi zkušeného útočníka, který na začátku sezony nastupoval ještě po boku Mozjakina v Magnitogorsku. Věříme, že angažováním Denise jsme získali hráče, který umí proměňovat své nabídnuté šance a také věříme, že jeho velký potenciál může být ve hře v početní výhodě, což je aspekt, který určitě bude rozhodovat v play off. Samozřejmě je otázkou, jak rychle se adaptuje na slovenskou Tipsport extraligu, ale všichni v naší organizaci jsme se shodli, že je tom pro nás a pro náš tým dobré rozhodnutí.“

Veľa šťastia, Denis, a cíť sa u nás ako doma!

(ypm, tty), foto jäzva