Bartánus sa dočkal na dôverne známom ľade: Veril som, že to príde v pravý čas

PRIDANÉ: 21.10.2022

Predohrávaný zápas 11. kola Tipos extraligy medzi Banskou Bystricou a HC Košice pripomínal hokej zo zlatých deväťdesiatych rokov NHL. Súperi predviedli parádnu gólovú prestrelku, na konci ktorej sa tešili naši chlapci.

„Barani “ v stretnutí štyrikrát viedli, no „oceliari “ dokázali zakaždým kontrovať a v tretej tretine zásluhou Jordona Southorna konečne preklopili misky váh na svoju stranu. O minútku neskôr pridal šiesty gól Colin Campbell a zavŕšenie víťazného hetriku bolo na svete.

„Diváci si prišli na svoje. Nás to stálo veľa mentálnych síl, pretože sme neustále doťahovali. Napokon sme to však zvládli a veľmi ma teší, že sme z posledných troch zápasov stratili iba bod. V tabuľke sa šplháme hore a to je pozitívne,“ vracia sa k triumfu 6:5 útočník Marek Bartánus.

Banskobystrický ľad pozná dôverne, veď v drese HC´05 získal dva zo svojich piatich majstrovských titulov. Možno aj preto tam odohral svoj bodovo najvydarenejší duel aktuálnej sezóny a v úvode 28. minúty si gólom na 3:3 konečne otvoril strelecký účet.

„V Bystrici sa mi hralo vždy dobre. Mám rád ten štadión a viažu sa k nemu pekné spomienky. Možno aj preto to prišlo práve tam. Ľudia sa ma už pýtali, či som niekedy čakal na prvý gól takto dlho. Priznám sa, že nie. Snažil som sa však tvrdo pracovať na zakončení v tréningoch a veril som, že to príde v pravý čas. Napokon to naozaj v správny čas prišlo a som za to samozrejme rád,“ usmieva sa 35-ročný útočník. Pri jeho mene pritom sprvoti svietili až dva góly. Prvý z nich však napokon pripísali Michalovi Chovanovi. „S Mišom sme prišli k puku naraz a obaja sme urobili pohyb do bránky. V tej rýchlosti si ani neuvedomíte, kto sa dotkol puku. Podstatné je, že to bol gól. Mišo mi potom navyše krásne prihral na môj gól a podelili sme si to teda spravodlivo.“

Séria troch víťazných zápasov nás vystrelila v tabuľke nahor a aktuálne už za šiestym Popradom zaostávame iba o skóre.

„Tohtoročná liga je ešte vyrovnanejšia ako vlani. Stačí pár zápasov vyhrať a idete hore, stačí pár prehier a ste na dne. Takáto vyrovnanosť je však dobrá a takto by to malo vyzerať,“ myslí si Bartánus.

Najbližší súťažný duel totiž odohráme v nedeľu na ľade Michaloviec. Práve tam sme odštartovali sezónu 2022-23 prehrou 2:3.

„Určite tam pôjdeme inak ako naposledy. V tom prvom kole sme hrali dve tretiny zle a potom sme ich zavreli v tretej časti. To už ale bolo neskoro. Teraz potrebujeme zabrať od prvej do poslednej minúty. Cieľom je pokračovať v trende zberu bodov z klzísk súperov. Základom všetkého je zodpovedný prístup,“ uvedomuje si Marek Bartánus, ktorý verí v pozitívny vplyv ostatných víťazstiev. „V úvode sezóny sme horeli na nevyužitých šanciach. Teraz sme sa trochu upokojili, pritiahli si šťastie na našu stranu a verím, že takto to bude pokračovať.“