Bezchybný Riečický a produktívny prvý útok

PRIDANÉ: 15.1.2024

Po víťazstvách v Michalovciach a Bratislave potešili naši hokejisti aj vyše 3600 divákov v domácej Steel aréne. Proti nebezpečnému Zvolenu zaknihovali presvedčivý triumf 4:0 a v tabuľke sa vrátili späť pred tretie Michalovce.

„Sme radi, že sme vyhrali aj ďalší zápas. Osobne som sa snažil pomôcť výkonom a teším sa z nuly. Bol to veľmi vyrovnaný hokej a dôležité bolo ustáť presilové hry. V tretej tretine nám to popadalo a už to bolo fajn,“ vyslovil sa po svojej prvej nule sezóny brankár Dominik Riečický. Nedeľňajšie čisté konto bolo celkovo jeho deviatym v kariére, no svoje čísla považuje 31-ročný brankár za druhoradé. Radosťou ho napĺňa predovšetkým postupný návrat stratenej formy celého tímu. „Všetci veríme, že sme opäť na správnej vlne. Čiernu sériu sme už zahodili za hlavy a teraz sa opäť pripravíme na zápas v Spišskej. Bude to tam náročné, ale chceme vyhrať a pokračovať vo víťaznej sérii. Prehier už bolo dosť a ten december bol ťažký. V novom roku sa našťastie opäť rozbiehame.“

Podobný názov vyslovil aj autor gólovej bodky zápasu Mário Lunter.

„Pracujeme na zlepšení a za každé víťazstvo sme radi. Nálada je po výhrach vždy lepšia a verím tomu, že sa na tejto vlne udržíme dlhšie,“ poznamenal 29-ročný krídelník, ktorý sa do zápasových štatistík zapísal bilanciou 1+1. Spoločne s parťákmi z prvého útoku Hunterom Fejesom a Brettom Pollockom nahromadili až osem kanadských bodov. „Je naozaj jedno, kto strieľa góly. Potešia, ale podstatné sú body do tabuľky. V druhej tretine sme mali herný výpadok. Musíme popracovať na tom, aby sme mali menej strát a boli sme silnejší na puku. Našťastie nás výborne podržal Riči a celý tím podal dobrý výkon.“

Meno Dominika Riečického po zápase vyvolávali aj členovia fanklubu. Okrem neho nezabudli ani na navrátilca Mareka Slováka. Jeden zo strojcov vlaňajšieho majstrovského titulu odohral v rámci hosťovania z Nitry svoj druhý zápas v drese „oceliarov“ a aj tentoraz išlo o zápas víťazný.

„Po dvoch tretinách bolo iba 1-0 a miestami sme nehrali našu hru. Výborne sme však prehusťovali predbránkový priestor. V tretej tretine sme začali tráviť viac času v útočnom pásme a zlomili sme to druhým gólom. Potom to už bolo v našej réžii a návrat do Steel arény som si veľmi užil. Ďakujem fanúšikom za skandovanie môjho mena a dúfam, že takto to bude pokračovať i ďalej,“ pousmial sa spokojný „Čibino“.

Dôvod na spokojnosť mal aj tréner Dan Ceman. Hneď na úvod svojho zápasového hodnotenia ocenil výborný výkon rozhodcovského kvarteta.

„Čo sa týka našej hry, tak v prvej tretine som cítil menej emócií, ako sme ukázali v predošlom zápase na Slovane. Tam to vyzeralo ako v play-off a bolo to vyhecované. Toto nám teraz zo začiatku trochu chýbalo. V druhej tretine nás pribrzdili oslabenia, ale hrali sme ich výborne. V uplynulých dvoch zápasoch sme v oslabení neinkasovali. Našou najlepšou tretinou bola určite tretia. Hrali sme v nej tak, ako hrať chceme. Pomohli sme si presilovku a musím oceniť výkon prvého útoku. Celkovo však zabrali všetky formácie a bol to tímový výkon,“ pochválil svojich zverencov kanadský kormidelník.

O štvrté víťazstvo v rade zabojujeme v piatok na ľade vedúcej Spišskej Novej Vsi.