Bohaté zastúpenie Oceliarov v reprezentačných dresoch

PRIDANÉ: 28.1.2020

Slovenský zväz ľadového hokeja oznámil nominácie na blížiace sa reprezentačné zrazy  a turnaje všetkých vekových kategórií. V jednotlivých výberoch bude mať početné zastúpenie aj náš klub.

Seniorská reprezentácia si v termíne od 4. do 8. februára rozloží svoj Výcvikový tábor na zimnom štadióne v Poprade, kde následne odohrá Kaufland Cup, na ktorom bude obhajovať minuloročný triumf z Bratislavy. Aj tento rok preverí Slovákov výber Bieloruska a Olympijský výber Ruska.  Hlavný tréner slovenskej reprezentácie  Craig Ramsay nominoval na turnaj celkovo 22 hráčov, a práve náš klub bude mať na turnaji  najpočetnejšie zastúpenie. Svoje strelecké kvality bude chcieť v Poprade potvrdiť Marcel Haščák, ktorý momentálne kraľuje štatistike strelcov najvyššej slovenskej súťaže. Sekundovať mu bude skúsený útočník Michal Chovan. V obranných radoch sa predstaví účastník minuloročných majstrovstiev sveta Patrik Koch, slovenskú svätyňu bude kryť brankár Andrej Košarišťan. Útočník Branislav Rapáč figuruje v kádri ako náhradník na telefonické zavolanie.

SR 18

Výber vedený hlavným trénerom Ivanom Fenešom sa od 2. do 8. februára zíde v Piešťanoch, kde sa predstaví na tradičnom Turnaji Vlada Dzurillu. Pre našu osemnástku bude turnaj poslednou previerkou pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta prvej A divízie, ktoré bude v apríli hostiť Spišská Nová Ves. Na ľade piešťanskej Easton Areny si mladí Slováci postupne zmerajú sily s rovesníkmi z Nemecka, Švajčiarska a Bieloruska. Šancu predviesť sa a zabojovať o miestenku v konečnej nominácii  na domáce majstrovstvá sveta dostala aj dvojica Oceliarov, útočník Roman Faith a obranca Matej Jacko.

SR 17

Slovenská reprezentácia sa počas prvého februárového týždňa stretne na zimnom štadióne Vlada Dzurillu v Ružinove, odkiaľ následne naberie smer Nemecko, kde sa predstaví na Turnaji 4 krajín. Zabojovať o čo najlepšie umiestnenie sa zverenci trénera Jána Lipianského pokúsia proti tímom Nemecka, Dánska a Švajčiarska. Košické farby bude na turnaji v nemeckom Füssene reprezentovať dvojica útočníkov Jakub Demek, Martin Tvrdoň a obranca Michal Kapičák. Okrem nominovaných hráčov, bude jedným z asistentov hlavného trénera Košičan Marcel Šimurda.

SR 16

Reprezentačné povinnosti čakajú aj na zverencov trénera Romana Sýkoru, ktorí sa v pondelok 3. februára stretnú na zimnom štadióne v Trnave, odkiaľ sa presunú do švajčiarskeho mesta Romanshorn, kde sa predstavia na Turnaji 4 krajín. V úvodnom vystúpení na turnaji budú naši mladíci čeliť domácim Švajčiarom, sily si zmerajú aj s hráčmi Bieloruska a Lotyšska.  Pomôcť tímu dosiahnuť čo najlepší výsledok na turnaji sa bude snažiť aj  trojica Oceliarov. Reprezentačnú pozvánku si vypýtali  brankár Patrik Jurčák, obranca Jozef Viliam Kmec a útočník Peter Repčík.

Všetkým naším chlapcom držíme palce a želáme úspešné účinkovanie!

HC Košice Media Team (zek)

 

GALÉRIA