Bude to ťažká a vyrovnaná séria, zhodujú sa Bartánus so Šimunom

PRIDANÉ: 4.4.2024

Už v piatok vypukne v Spiš aréne semifinálová séria rivalov z Košického kraja a súperenie dvoch tímov od rieky Hornád sľubuje atraktivitu i veľkú vyrovnanosť. V základnej časti odohrali naši chlapci proti Rysom šesť zápasov, z ktorých sa až päť skončilo najtesnejším možným výsledkom. V troch prípadoch rozhodovali samostatné nájazdy a hoci bola celková bilancia 4:2 v prospech súpera, stačilo pár detailov a bilancia mohla byť opačná.

„Boli to vyrovnané zápasy, niektoré rozhodovali až predĺženia. Každému je jasné, že to bude veľmi ťažká séria. Začíname vonku a to môže byť naša nevýhoda. Veľmi rýchlo ju však môžeme otočiť v našu výhodu. Potrebujeme len zvládnuť úvodné zápasy na Spiši. Potrebujeme tam ukoristiť aspoň jedno víťazstvo,“ hovorí na prahu semifinálovej série útočník Marek Bartánus.

S výnimkou nášho novembrového triumfu 5:1 išlo spravidla o zápasy s nižším počtom gólov a niečo podobné sa čaká aj v play-off.

„Výborne bránia a rovnako ako my – sú si vedomí, že play-off zápasy vyhrávajú obrany. Oba tímy však majú aj veľkú útočnú silu. V základnej časti sme sa stretli šesťkrát a tímy sa veľmi nemenili. Navzájom sme sa prečítali a o to vyrovnanejšie to bude. Pripravovali sme sa však poctivo a v hlavách máme vzdialený cieľ, ku ktorému sa chceme priblížiť,“ pokračuje šesťnásobný majster Slovenska, podľa ktorého bude dôležitá aj kontrola emócií. „Ak si neustrážite hlavy, faulujete a prehrávate zápasy. Máme dostatok skúseností a verím, že to zvládneme.“

Útočníka Eduarda Šimuna čaká prvé semifinále v kariére a očakávania sú preto obrovské. „Ja osobne sa na to veľmi teším a celá šatňa je pripravená bojovať. Proti Slovanu to bolo ťažké, ale teraz to môže byť ešte ťažšie. Pripravujeme sa tak, že to môže byť aj na sedem zápasov a musíme ich zvládnuť.“

Z pohľadu útočnej sily súpera vyčnieva predovšetkým meno Oliviera Archambaulta, ktorý je so 65 bodmi druhým najproduktívnejším hráčom extraligy a zároveň vedie poradie najlepších nahrávačov.

„Majú jedného z najproduktívnejších hráčov ligy, strelca Nellisa, ale majú aj šikovných slovenských chlapcov i skúseného brankára. Nečaká nás nič ľahké a v tejto sérii uspeje ten, kto bude chcieť víťazstvo viac. Náš prístup k zápasom musí byť stále rovnaký. Aj keď nejaký zápas prehráme, musím ho rýchlo hodiť za hlavu a ísť do toho opäť naplno od striedania k striedaniu. Teraz je už naozaj jedno, kto tie góly dá. Či to budú legionári, obrancovia, pokojne nech skórujú aj brankári. Podstatné je, aby sme strelili vždy o gól viac ako súper,“ uzatvára s úsmevom E. Šimun.