Čaká nás druhé stretnutie v Michalovciach

PRIDANÉ: 22.10.2022

Po piatkovom voľne máme na programe 12. Kolo Tipos extraligy, v ktorom sa po  druhýkrát v sezóne predstavíme na Zemplíne. V nedeľu  o 16:30 odohráme  stretnutie proti domácemu HK Dukla Ingema Michalovce. Naši Oceliari, ťahajú šnúru troch víťazných zápasov, Michalovce po výhre na Liptove dvakrát prehrali.

Zemplínčania vyhralia na Liptove futbalovým výsledkom 1:0. Tak ako tesne vyhrali, tak málo im chýbalo aj ku víťazstvám v ostatných dvoch zápasoch. Najprv prehrali doma po samostatných nájazdoch proti Novým Zámkom (4:5sn) a potom aj v Poprade (3:4pp). Pod Tatrami už pritom prehrávali 0:2. Na 1:2 upravil Roman Žitný, ale kamzíci opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov. Gólovú prestrelku v prvej tretine dokonal Vitalijs Pavlovs, ktorý opäť znížil na rozdiel jedného gólu. Vyrovnania sa líšky dočkali v tretej tretine, kedy svoj druhý gól v sezóne pridal Zach Osburn. V predĺžení strelili gól domáci, a tak do Michaloviec putoval 1 bod.

Najproduktívnejším útočníkom Zemplínčanov je Jakub Suja. V 11 zápasoch si pripísal dva góly a 9 asistencií, čo znamená, že v priemere má bod na zápas. Najlepším strelcom je so štyrmi gólmi Matúš Paločko, ktorý minulú sezónu odohral v Liptovskom Mikuláši.

V obrane najviac vyniká Zach Osburn, ktorý je zároveň s Dávidom Bucom aj druhým najproduktívnejším hráčom mužstva. V 11 zápasoch si na svoje konto pripísal dva góly a 5 asistencií. Brankárskou jednotkou je Čech Tomáš Vošvrda. Po deviatich odchytaných stretnutiach má úspešnosť zákrokov 90,91%.

Do tímu Michaloviec dobre zapadla aj lotyšská dvojica Patriks ZabusovsVitalijs Pavlovs. V troch stretnutiach dokopy nazbierali šesť bodov. Zabusovs si pripísal štyri body (2+2), čo je v priemere 1,33 bodu na zápas, a Pavlovs dva body (1+1).

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce zo zápasu proti Popradu:

Škorvánek (Vošvrda) – Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin – Buc, Suja, Puliš – Lapšanský, Pavlovs, Zabusovs – Paločko, Bjalončík, Vašaš – Chalupa, Galamboš, Žitný

Naši oceliari v piatok nehrali, pretože predohrávku kola absolvovali pod Urpínom už v utorok. V Banskej Bystrici padlo až 11 gólov. Skóre stretnutia otvorili domáci. O 10 minút však vyrovnával kapitán Michal Chovan. O pár minút barani opäť viedli, ale presilovú hru využil Colin Campbell a bolo 2:2. Prostredná časť bola identická ako tá prvá. Domáci dvakrát vyhrávali ale stále sme dokázali vyrovnať gólmi Mareka BartánusaJoonu Jääskeläinena. V záverečnej časti prebrali iniciatívu naši hráči. Najprv strelou od modrej tretím presným zásahom v presilovej hre otočil stav stretnutia Jordon Southorn, a potom svoj druhý gól v stretnutí pridal Colin Campbell. Domáci už iba dokázali skorigovať výsledok na rozdiel jedného gólu.

Svoju premiéru v bráne absolvoval Roman Durný, no neodchytal celý zápas, keď do tretej tretiny nastúpil Dominik Riečický.

Našim najproduktívnejším hráčom je s 11 bodmi Jordon Southorn (2+9), ktorý má v priemere 1,1 bodu na zápas. Bod na zápas majú po 10 stretnutiach Colin Campbell (5+5), ktorý je s Villem Leskinenom našim najlepším strelcom, a kapitán mužstva Michal Chovan (3+7).

Zostava HC Košice zo zápasu proti B. Bystrici:

Durný (od 40. min. Riečický) – Southorn, Olsson, Deyl, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Milý

Proti Michalovciam sme v tejto sezóne odohrali jeden zápas, v ktorom sme tesne prehrali 2:3. Išlo o úvodné stretnutie sezóny a skórovať sa v ňom podarilo Villemu LeskinenoviMarekovi Slovákovi.

Zápas proti proti Michalovciam si budete môcť vychutnať na obrazovkách Tipsport TV.