Deyl sa zahral na útočníka, teší sa na zúčtovanie šesťstovkára Chovana

PRIDANÉ: 15.10.2022

Takto to má vyzerať. Zhodli sa tréner Dan Ceman i jeho zverenci po piatkovom derby zápase proti Popradu. Košičania si víťazstvom 4:1 vylepšili náladu i postavenie v tabuľke, no predovšetkým naznačili potenciál a možnosti tímu.

V priebehu úvodnej tretiny sa na oboch stranách prejavila nervozita prameniaca z posledných nevydarených výsledkov. Šance Colina Campbela a Mareka Bartánusa volali po góle, no na ten si muselo sedem stoviek divákov v Crow aréne počkať.

„Prvá tretina nebola najlepšia a plynulo to z nervozity. Upokojili nás výborné výkony Riečického, ktorý podal celkovo vynikajúci výkon,“ pustil sa do analýzy cenného víťazstva tréner Dan Ceman. Od druhej tretiny sa mu už na hru košického tímu pozeralo oveľa lepšie. „Strelili sme góly a začali sme hrať želanú hru. Najdôležitejšie bolo, že chlapci zvládli to, na čom sme pracovali celý týždeň – organizáciu hry a predovšetkým štruktúru obrany. Súpera sme nepúšťali do únikov a z dobrej obrany pramenila ofenzíva. Snažili sme sa o rýchly prechod cez stredné pásmo. Poprad má veľmi nebezpečný tím, ale túto jeho zbraň sme eliminovali. Takto potrebujeme pokračovať.“

Bránku hosťujúceho Anthonyho Petersa odklial v 24. minúte v presilovej hre Ville Leskinen a už o šesť minút neskôr sa zakončením a lá rodený útočník odprezentoval obranca Radek Deyl.

„Ten môj gól padol z trochu šťastnej strely. Jens Olsson ma našiel krásnou krížnou prihrávkou cez celé pásmo. Obrana na mňa trochu zabudla a keďže je modrá čiara ďaleko, išiel som trochu bližšie k bránke. Využil som otvorený priestor,“ pousmial sa 33-ročný Košičan.

Oceliari nabrali po strelených góloch vietor do plachiet a o ten ich nepripravil ani kontaktný gól Mateja Paločka z 31. minúty. Odpovedať naň totiž dokázal bleskovým spôsobom kapitán Michal Chovan. Svojim druhým bodom v zápase sa dostal na okrúhlu métu 600. extraligových bodov.

Ostal som sám pred bránkou a po dobrej prihrávke už ostávalo iba zakončiť. Teší ma, že to bol šesťstý bod, ale ešte viac sa teším z víťazstva. Puk si však určite odložím na pamiatku,“ poznamenal  Chovan v súvislosti s gólom do siete Anthonyho Petersa, po ktorom si od rozhodcu vypýtal puk. Ako však jedným dychom dodal, druhý presný zásah sezóny bol iba čerešničkou na výkone celého tímu. „V našej situácii je úplne jedno, kto bude dávať góly. Podstatné je víťazstvo. Ukázali sme, ako vieme hrať hokej a aké máme mužstvo. Do bodky sme plnili stanovené veci, využili sme presilovku a podržal nás brankár. Verím, že na to nadviažeme a pôjdeme hore.“

Dosiahnutie šesťstobodového míľnika prijal s miernymi rozpakmi. „Neviem či to znamená, že som už starý, alebo niečo iné. Verím, že tých bodov ešte pribudne veľa, ale spoločne máme úplne iný cieľ. Nepozeráme sa na svoje body a bodaj by sme teraz víťazili všetky zápasy,“ zaželal si 34-ročný zvolenský odchovanec, ktorého potešilo víťazstvo, ale aj detaily v hre tímu HC. „Predtým sme trpeli na to, že sme súperov tlačili, ale v útoku sme prepadávali. Teraz sme dbali na to, aby sme mali stále tretieho útočníka hore. Poučili sme sa a ak budeme hrať takto tímovo, tak sa výsledky dostavia.“

Šesťsto bodov nazbieralo pred Chovanom iba dvanásť hráčov a dosiahnutie takého míľnika teda pochopiteľne neostane bez odozvy tímového pokladníka. Tým je v košickej šatni Radek Deyl.

„Miša si určite vezmem do parády. Za normálnych okolností by ho to stálo svačinku do šatne, ale teraz na to nemáme v Crowke také priestory. Niečo však určite vymyslíme, šesťstovka je predsa krásne číslo,“ zdôraznil dobre naladený obranca.

Presvedčivý triumf proti rivalovi z Popradu sledovalo v Crow aréne čosi vyše 700 divákov. Atmosféra v hale bola priaznivejšia, než v predošlých zápasoch, no stále to môže byť aj lepšie.

Boli by sme radi, ak by bola táto maličká hala úplne plná. Verím, že v tomto zápase sme ľudí uspokojili a ak budeme hrať takto, tak to bude čoskoro vyzerať oveľa lepšie, zamyslel sa kapitán Michal Chovan.

Herný i výsledkový progres plánujú Košičania potvrdiť aj v nedeľňajšom derby na Spiši. „Myslím si, že naša hra je paradoxne dobrá od úvodu sezóny. Chýbali góly a pykali sme za pár chýb. Body nám utekali. Musíme hrať teda škaredší hokej, ale získavať body a posúvať sa v tabuľke vyššie. Potrebujeme sa chytiť víťaznou šnúrou a verím preto, že to v nedeľu zvládneme,“ uzavrel obranca Radek Deyl.