Do Košíc prichádza posila z KHL

PRIDANÉ: 8.6.2021

Ďalšou zahraničnou posilou Oceliarov pred budúcou sezónou sa stal Vadim Pereskokov. 27-ročný odchovanec CSKA Moskva má na konte viac ako 80 zápasov v KHL v dresoch CSKA Moskva, Kunlun, Vladivostok a do metropoly východu prichádza z Novgorodu, za ktorý odohral v minulej sezóne 22 zápasov. Okrem KHL si rodák z Uralsku vyskúšal aj švajčiarsku ligu v drese Lausanne a fínsku ligu v dresoch Pelicans a Jukuritu. Práve vo fínskej lige sa Vadimovi bodovo darilo a my veríme, že v Košiciach nadviaže na streleckú formu z Jukuritu. 

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: „V prvom rade musím povedať, že sme v klube nadšení, že Vadim odohrá túto sezónu v drese Košíc. Veríme, že bude rozdielovým hráčom a fanúšikom bude prinášať radosť z hokeja.”

Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: „Vadim je rýchly útočník v produktívnom veku, ktorý má bohaté skúsenosti z KHL i fínskej ligy. Je odchovancom prestížnej školy CSKA Moskva a po minulej sezóne v Novgorode dostane v Košiciach priestor, aby všetkým ukázal svoj nesporný talent. Už sa tešíme na jeho "šajby" :)  “

 

FOTO: Jatkoaika.com