Do metropolitného klubu nasmeruje svoje hokejové kroky útočník Juraj Majdan

PRIDANÉ: 29.5.2019

Dres Oceliarov bude v novej sezóne obliekať ďalší šikovný hokejista. Vedenie nášho klubu sa dohodlo na spolupráci s 27-ročným Jurajom Majdanom. Dubnický odchovanec pôsobil dlhé roky v českom Litvínove, s ktorým získal v roku 2015 majstrovský titul. Následne sa rozhodol pre slovenskú extraligu, do svojho kádra ho zlanárila Banská Bystrica. Práve pod Urpínom zažil svoju najlepšiu sezónu v kariére, keď v 54 zápasoch základnej časti nastrieľal 22 gólov, ku ktorým pridal 31 asistencií. Na Slovensku si zahral taktiež vo Zvolene, v Poprade a uplynulú sezónu strávil v Nitre, v drese ktorej nazbieral 34 kanadských bodov za 16 gólov a 18 asistencií. Reprezentačný dres si obliekol na MS hráčov do 18 rokov a 20 rokov, medzi seniormi nastúpil zatiaľ na 10 prípravných duelov.

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný: „Juraj Majdan je veľmi kvalitný, produktívny a pracovitý útočník, ktorý dokáže byť efektívny v zakončení, čo je presne hráč, akého sme hľadali. Navyše má výborný pohyb a korčuľovanie, čo je pre nás vec, na ktorej chceme stavať. Je v ideálnom veku a verím, že aj on má na to, pokiaľ bude na sebe tvrdo pracovať, šancu v budúcnosti nazrieť do národného tímu Slovenska. Ako som už povedal svojim kolegom, verím, že je pre nás ďalšou tzv. časovanou bombou, z ktorej budeme schopní vychovať potenciálneho reprezentanta. Je mi na ňom tiež sympatické, že vo vzájomnom rozhovore hovoril s pokorou o tímovom úspechu a splnení si sna niečo s tímom dokázať a preto sme sa dohodli na spolupráci.“

Juraj, vitaj, nech sa ti u nás darí!

(ypm, tty)