Dorastenci si do tabuľky pripisujú len bod

PRIDANÉ: 22.1.2020

Naši hokejisti si počas víkendu zmerali sily s hráčmi z HK Gladiators Trnava. Tesné výsledky svedčia o tom, že chalani zo seba vydali maximum. Sobotný duel sa pre našich mladíkov začal úspešne. Hneď na začiatku tretiny padol prvý gól, ktorý si pripísal Lukáš Kaža. V jej polovici zvýšil na 2:0 Miroslav Tvrdoň. Súperi vyrovnali dvoma rýchlymi gólmi hneď na začiatku druhej tretiny. To našich dorastencov zaskočilo tak, že aj napriek obrovskej snahe sa im nepodarilo stav zvýšiť. Zápas sa tak dostal až do predĺženia, kde však skórovali dorastenci Trnavy a z tohto zápasu si odniesli dva body.

Zápas sme začali veľmi dobre čo potvrdili aj dva góly v súperovej sieti počas prvej tretiny. Po peknej kombinácii sme využili aj presilovú hru 5 na 4. Menšia nekoncentrovanosť na začiatku druhého dejstva nás pripravila o celkovo lepší výsledok a body. Súper vyrovnal a v nadstavenom čase dokonca rozhodol o víťazstve. Naše tri individuálne chyby v defenzíve súper potrestal. Mali sme veľa gólových príležitosti, ktoré ostali nevyužité. Samozrejme treba uznať aj kvalitu súpera, ktorý hral veľmi disciplinovane a podržal ich aj brankár. Z našej strany to bol jeden z lepších zápasov, ktorý sme žiaľ nedotiahli do víťazného konca. Mrzieť nás môže prvých päť minút druhej tretiny a nevyužité šance. Chlapcov sme za predvedený výkon pochválili, ale upozornili, že zápasy musíme zvládať aj výsledkovo a nie len herne,“ zhodnotil zápas hlavný tréner košických dorastencov Tomáš Kochan.

Ďalšie kolo víkendového dvojzápasu sa začínalo inkasovaním jedného gólu v pätnástej minúte. Košickým mladíkom sa podarilo vyrovnať až v deviatej minúte tretej tretiny. Puk za trnavského brankára poslal Lukáš Kaža, a to po pekných asistenciách Miroslava Tvrdoňa a Pavla Zůbeka. Päť minút pred koncom zápasu skórovali súperi, ktorí duel dotiahli aj do víťazného konca.

Ako sa vyvíjal zápas z pohľadu trénera dorastu, Tomáša Kochana? „Dnešný zápas už z našej strany nebol tak dobre zvládnutý po hernej stránke ako  predošlý. Robili sme zbytočné chyby v obrane, na ktoré sme však upozorňovali pred zápasom. Opäť sme mali veľmi slabučkú streleckú efektivitu zakončenia. S jedným gólom sa ťažko vyhrávajú zápasy. V tretej tretine sme mali okrem využitej presilovej hry 5 na 4 viacero príležitostí na skórovanie. Nestalo sa. Naopak Trnavčania trestali náš faul pred koncom tretej tretiny a zvíťazili.“

Každý zápas so sebou nesie svoje pozitíva, no aj negatíva: „Za negatíva pokladám streleckú neefektivitu, zbytočné individuálne chyby v defenzíve, v druhom zápase viac bojovnosti, pokory a disciplíny. No a k pozitívam môžem zaradiť herný prejav mužstva v sobotňajšom zápase, výkon brankára. Pozitívum je aj to, že mužstvo zistilo, že víťazstvo netreba brať ako samozrejmosť, ale predchádza mu poctivá práca každého jedného hráča v tréningovom procese.“

Z víkendových duelov s rovnakým súperom si naši mladíci odnášajú jeden bod. Prípravu však nezanedbávajú ani tréneri, a ani hráči, ktorí sú každým zápasom lepší. Tréner Tomáš Kochan hovorí, čo je neodmysliteľnou súčasťou tréningového procesu a prípravy na zápasy: „Do každého zápasu pripravujeme chlapcov, aby hrali s chuťou, radosťou, a samozrejme, dodržiavali zásady a boli disciplinovaní. Vyvarovali sa individuálnych chýb, hrali s nasadením a radovali sa z gólov. Učíme ich vyhrávať zápasy. Nie vždy všetky z týchto atribútov dokážeme preniesť aj do zápasu. Konkrétne, v prvom zápase nám chýbalo viac radosti zo strelených gólov do súperovej siete. V druhom zápase nám chýbalo viac chcenia a chuti, bojovnosti a disciplinovanosti. Každý z hráčov si musí uvedomiť svoju funkciu, nájsť svoje postavenie v tíme a pomáhať mu, tým čo ho zdobí a v čom je dobrý.“

Zostava HC Košice (31. kolo): Jurčák – Ragan, Zůbek, Kmec, Bartoš A., Štec, Štefanisko, Šándor – Tvrdoň, Repčík, Kaža – Bartoš J., Miškuf, Tvrdoň – Novota, Jadrný, Novák – Jurčo, Krasnozhon, Jadrníček

Zostava HC Košice (32. kolo): Jurčák – Ragan, Zůbek, Kmec, Bartoš A., Štec, Štefanisko – Tvrdoň, Repčík, Kaža – Bartoš J., Novák, Tvrdoň – Jurčo, Jadrný, Miškuf – Krasnozhon, Šándor, Novota

HC KE Media Team