Dorastenci si z víkendu odnášajú štyri body z dvoch zápasov proti Slovanu Bratislava

PRIDANÉ: 14.1.2020

Naši dorastenci si cez víkend zmerali sily v atraktívnom dvojzápase proti HC Slovan Bratislava. V sobotňajšom stretnutí sa košickí hokejisti presadili až päťkrát, zatiaľ čo Slovanu sa nášho brankára nepodarilo prekonať ani raz. Prvé dve tretiny skončili stavom 2:0 pre HC Košice, po góloch z hokejky Jana Bartoša vo štvrtej minúte a Alexa Novotu v dvadsiatej deviatej minúte. Aj napriek obrovskej snaživosti bratislavských dorastencov, stav aspoň vyrovnať, sa našim podarilo zápas rozhodnúť tromi gólmi v tretej tretine. Tréner Tomáš Kochan hovorí o zodpovednom prístup k hre: Na každý zápas so Slovanom, a to je jedno v akej vekovej kategórii, sa chcete pripraviť čo najzodpovednejšie, aby ste boli po zápase úspešný. V sobotňajšom zápase nám to vyšlo a súpera sme zdolali 5:0. Aj keď sa výsledok zdá byť jednoznačný, priebeh zápasu tomu nenasvedčoval. O našej výhre sme rozhodli v poslednej časti hry, kde sa nám podarilo trikrát prekonať brankára súpera. Za neinkasovaný gól v našej sieti vďačíme spoľahlivému výkonu brankára, Patrika Jurčáka. Naša obrana musela byť obozretná počas celého zápasu, pretože si súper dokázal vytvárať gólové príležitosti. Dôležitý moment sa odohral v druhej tretine, kde sme po nevyužití presilovej hry o dvoch hráčov, ponúkli súperovi po faule samostatný nájazd, ktorý zneškodnil náš brankár. Strelecká efektivita nás nezradila, a tak sme v prvom z dvoch duelov zaslúžene vyhrali.“

Na druhý deň sa v tréningovej hale Steel arény odohral druhý zápas našich dorastencov proti Slovanu. Na rozdiel od toho predošlého sa v nedeľu presadili aj hokejisti Slovana. Konečný stav 2:3 po predĺžení svedčí o vyrovnanom dueli. V prvej tretine vsietil len center Košíc, Norbert Miškuf. Slovanusa podarilo vyrovnať až na konci siedmej minúty, druhej tretiny. Zásluhou Jana Bartoša sa nám podarilo dostať do vedenia gólom na začiatku tretej tretiny. Slovan však o pár minút opäť vyrovnal, a tak dostal duel do predĺženia, ktoré sa skončilo jeho výhrou.

„V nedeľnom zápase si súper dával väčší pozor v obrane a dobrý výkon podal ich brankár. V tretej tretine sme sa dostali do vedenia 2:1, ale po zbytočnej chybe pri našom napádaní sa súper dostal do brejku a vyrovnal. Mrzieť nás môže, nevyužitá presilová hra o jedného hráča pred koncom zápasu. V presilovke sme pokračovali aj v predĺžení, ale bezúspešne. Po chybe v defenzívnom súboji 1 na 1 sme inkasovali gól, ktorý rozhodol o výhre súpera v predĺžení. Zápas sme mali rozhodnúť v náš prospech v tretej tretine, kde sme si vypracovali niekoľko dobrých gólových príležitostí, ktoré ostali nevyužité. Tentokrát nás zradila efektivita zakončenia. O našej prevahe hovorí aj početnosť streľby v poslednej časti hry 17:8,“ vyjadril sa tréner dorastu.

Z víkendových zápasov si naši dorastenci odnášajú štyri body. Aj napriek tomu však úspešne prezentujú farby Košíc. „Aj keď hráme s tým istým súperom dva zápasy po sebe, tak každý zápas je iný a v každom z nich sa vyskytnú nové pozitíva prenesené z tréningu, a samozrejme, aj negatíva, ktoré môžu rozhodnúť zápas v náš neprospech. Zbytočné chyby v defenzíve a slabá efektivita zakončenia sa podpísali pod náš neúspech v druhom zápase. Chlapci hrali obidva zápasy s nasadením, chcením uspieť, plnili si taktické pokyny. V zápasoch a samotnej našej hre prevyšovali pozitívne veci nad negatívnymi čo nás, trénerov, teší. S výkonom našich hráčov nemôžeme byť ako tréneri spokojní nikdy, ani po vyhratom zápase. Učíme sa koncentrovať na postupnú poctivú prácu v tréningovom procese a prenášať ju do jednotlivých zápasov, za čo patrí chalanom v doterajšom priebehu súťaže veľké uznanie,“ povedal bezprostredne po zápasoch tréner Kochan.

HC Košice stále zostávajú na prvej priečke v tabuľke s náskokom piatich bodov od Popradu. Najbližší zápas odohrajú v stredu a štvrtok na zimnom štadióne v Púchove.

Zostava HC Košice (29. kolo): Jurčák – Ragan, Zůbek, Kmec, Bartoš A., Štec, Štefanisko – Tvrdoň Miroslav, Miškuf, Tvrdoň Martin – Bartoš J., Novák, Jurčo – Novota, Jadrný, Orosz – Vinclér – Jadrníček, Krasnozhon