Dorastenci získali skalp vedúceho Slovana, boj o prvú štvorku ešte nevzdali

PRIDANÉ: 28.2.2023

Košickí dorastenci majú za sebou náročný víkend, počas ktorého privítali v tréningovej hale Steel arény prvý Slovan a tretiu Nitru. V oboch súbojoch proti súperom z čela tabuľky podali výborné výkony a zabodovali.

Skvelým spôsobom vyšiel zverencom trénerskej dvojice Alexander Valentín – Miroslav Marcinko predovšetkým prestížny duel proti Slovanu. Po góloch Kvietka a Kuzára viedli 2:0 a hoci potom hostia z hlavného mesta skóre otočili, záver patril opäť mladým „oceliarom“. Na 3:3 vyrovnával v presilovej hre v úvode tretej tretiny Horňák a zisk troch bodov do tabuľky zabezpečil víťazný gól Zupka v 53. minúte.

„Bolo to cenné víťazstvo a proti Slovanu sme hrali veľmi dobre. Ukázali sme túžbu po troch bodoch a verili sme si aj na Nitru,“ rozhovoril sa brankár Kristián Krafčík.

Na tri body siahali naši dorastenci aj proti súperovi spod Zobora. V zápase prešpikovanom vylúčeniami ubránili sedem z ôsmich presilových hier, no nevyužili ani jednu z piatich presiloviek. Paradoxom bolo, že oba góly Sebastiána Zupka padli po brejkoch v početnej nevýhode.

„Prehra mrzí, ale jednoducho sme dostali blbé góly. Mali sme pomerne veľa presiloviek, vrátane dlhej výhody o dvoch hráčov. Našťastie svoje presilovky nevyužili ani oni, pričom práve v oslabení sme strelili oba góly. Sebo je v tomto veľmi nebezpečný a nájazdy dokáže zakončiť veľmi šikovne. Škoda, že mu to nevyšlo aj v sérii nájazdov, s dvomi bodmi by sme boli spokojnejší. Štyri body za víkend nie sú málo, ale v našej situácii by sme potrebovali šesť,“ povzdychol si mladý brankár po prehre 2 :3 po nájazdoch.

Do bojov o medaily totiž postúpia iba štyri najlepšie tímy tabuľky a Košičanom patrí aktuálne až šiesta pozícia. Na štvrtú Banskú Bystricu strácajú šestnásť bodov.

„Strata je pomerne veľká, ale pred nami je ešte dosť zápasov. Ak zabodujeme vo všetkých, tak by sme tú štvorku urobiť mohli,“ nestráca nádej 17-ročný študent Strednej športovej školy v Košiciach.

Z pohľadu brankárskych vzorov obdivuje každého, kto sa dokázal dostať až do NHL. S rešpektom však hľadí aj na súčasný tandem A-tímu Jaroslav Janus – Dominik Riečický.

„Obaja chytajú výborne a bodaj by som mal raz podobnú kariéru i ja. Mojim cieľom je živiť sa hokejom a snažím sa preto pracovať na zlepšení,“ dodal Kristián Krafčík.