Druhý deň MLT 2023: Banská Bystrica naďalej stopercentná a Kamzíci s prvým víťazstvom!

PRIDANÉ: 27.8.2023

Tohtoročný Memoriál Ladislava Trojáka sa rozbehol naplno a po úvodných piatkových zápasoch priniesla sobota ďalšie skvelé duely plné gólov a skvelých výkonov talentovaných hokejistov. Prvé víťazstvo vybojoval Poprad a za zlatom mieri Banská Bystrica!

HK ŠKP Poprad - HKM Zvolen - 5:3 (1:2, 0:1, 4:0)

Góly a asistencie: 01' - Rusnák (Olekšák), 48' - Kubat (Knapík), 52' - Olekšák, 57' - Plučinský (Šulej), 60' - Jaško (Šromovský) - 10' - Biba (Rausa), 18' - Rausa (Žiak), 28' - Zvolenský (Hukel)

HK ŠKP Poprad: Beňo - Jaško, Renner, Pavličko, Rusnák, Suchý, Plučinský, Kanovits, Valigura - Kubat, Krempaský, Knapík, Olekšák, Šromovský, Duľa, Švec, Kušmirek, Šulej, Neckár, Kopaničák, Valigura

HKM Zvolen: Ondavský - Biba, Necpál, Krajči, Ivan, Babinský, Raček, Výboch, Gavurík - Rausa, Hybský, Žiak, Zvolenský, Rajnoha, Hukel, Debnár, Dobiš, Jelen, Unterfranc, Medveď, Hrušovský

Druhý hrací deň otvoril zápas tímov, ktoré si chceli napraviť chuť po piatkových prehrách a za výhrou vykročil lepšie Poprad zásluhou gólu v prvej minúte, ktorý vsietil Alexander Rusnák. O minútu mohli zvýšiť Kamzíci už na 2:0, no ponúknutú početnú výhodu nevyužili a o pár minút neskôr vyrovnal Roman Biba. Do šatni išiel spokojnejší Zvolen vďaka presnému zásahu Juraja Rausu z 18. minúty.

Začiatok druhej časti priniesol prvé vylúčenie na strane Kamzíkov, no Zvolen nepotrestal vylúčenie Suchého a v 27. minúte sa na trestnú lavicu posadil hráč Zvolena Richard Unterfranc. Gólom v oslabení poslal Zvolen do dvojgólového vedenia Tobias Zvolenský. Poprad mal do konca tretiny k dispozícii ešte dve presilovky, no ani jednu nevyužil a tak pred poslednou tretinou viedol Zvolen 3:1.

Zvolen si svoj náskok na začiatku záverečnej tretiny držal, no Alexej Kubat zavelil k obratu gólom v 47.minúte a o vyrovnávajúci gól sa postaral Dušan Olekšák, ktorý premenil nariadené trestné strieľanie. V 57. minúte strelil víťazný gól Samuel Plučinský a 20 sekúnd pred záverečnou sirénou dal bodku zápasu presným zásahom Oliver Jaško. Poprad tak vybojoval svoje prvé body na turnaji.

BARANI Banská Bystrica - HC Košice - 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 13' - Foltin (Novak), 18' - Šimko (Foltin), 50' - Habda (Žiak) - 19' - Danko (Friedl)

BARANI Banská Bystrica: Fedor - Kováč, Béreš, Kukoľ, Imriška, Berko, Bíreš, Bezák, Jančo - Žiak, Habda, Paučík, Foltin, Novak, Svatý, Krnáč, Šimko, Ondrejčák, Halaj, Lievaj, Dilík

HC Košice: Kiss - Stančík, Laciak, Zeleňák, Oboril, Kubáni, Janke, Sabol, Veselý - Danko, Friedl, Kotvan, Pinďár, Markuš, Regináč, Blaško, Tomka, Horňák, Kimák, Kopera, Timko

Potenciálne finále turnaja odštartovala naša presilovka po vylúčení Svatého, no nevyužili sme ju a v 13. minúte sa presadil hráč Baranov Samuel Foltin. O 5 minút neskôr sa gólovo presadil aj Juraj Šimko a oceliari prehrávali už 0:2. Na inkasovaný gól bleskovo odpovedal Bekim Danko a po prvej tretine tak Barani viedli o jeden gól. Druhá tretina nepriniesla gól, no v jej samom závere bol vylúčený Lucas Novak aj Adam Blaško za hrubosť.

Tretia tretina sa niesla v snahe oceliarov o vyrovnanie, no skóroval súper zásluhou Lea Habdu a záver zápasu priniesol viaceré strkanice, ktoré vyústili do vylúčení Bíreša, Žiaka a Pinďára s Laciakom za hrubosť. Barani sa tak priblížili k celkovému víťazstvu na turnaji a v nedeľu sa predstavia proti Zvolenu, ktorý je zatiaľ bez bodu.